Mora může srovnat. Zimák bude praskat ve švech

Většina příznivců olomoucké Mory brala nedělní vítězný semifinálový zápas jako rozlučku se sezonou. Jen málokdo asi věřil, že se v olomoucké plechárně „ohřeje” ještě minimálně jednou. Opak se ale po výhře Kohoutů na chomutovském ledě stal skutečností. Mora tak má stále šanci jako první v historii českého hokeje otočit stav série z 0:3 na 4:3. Nejprve však musejí vyrovnat sérii doma, a to v pátek od 18 hodin. K tomu však budou potřebovat pomoc fanoušků. Ať zimák praská ve švech!

Kohouti jsou však stále k finálovému snu o krok dále než jejich protivník. Už dvakrát měli Hanáci nůž na krku, ale své popravě dvakrát řekli: „Ne.” Po vítězném utkání na domácím ledě zvládla parta okolo Jiřího Dopity i zápas na nepřátelské půdě. Skvěle zachytal gólman Kašík, ke kterému se přesnými trefami přidali Pekr se Seligrem a Haluzou. Chomutovu tak nepomohla ani výpomoc sparťanského trojslístku Lapšanský, Pacovský, Rachůnek. „Makali jsme a bojovali. Chtěli jsme do zápasu jít na 150 procent a vyšlo to,“ řekl po utkání útočník Mory Pavel Selingr pro klubový web. „Stále věřím, že sérii otočíme,“ podotkl nebojácně zkušený forvard.

Zatím se zdá, že se olomoučtí hokejisté budou moci opřít i o šestého hráče, kterým by mělo být domácí publikum. Po předprodejovém návalu se očekává největší návštěva sezony.

Nečekaná zpráva navíc přišla z tábora olomouckého soupeře. Tým Pirátů Chomutov dnes odpoledne nečekaně odvolal z pozice hlavního kouče trenéra Václava Sýkoru, což je v probíhajícím play-off na české poměry nevídaná situace. Z role asistenta navíc vedení klubu sesadilo i Jan Votrubu, který před sezonou přišel do týmu Pirátů s Václavem Sýkorou z týmu účastníka ruské KHL SKA Petrohrad. Klub s oběma muži měl velké plány, měli dotáhnout tým do extraligy, kufry si však balí nečekaně v semifinále prvního roku svého angažmá. Tíha zodpovědnosti teď padla na bedra Jiřímu Doležalovi, který naposledy trénoval Berounské Medvědy a nyní byl Chomutovem postaven do role hlavního kouče krušnohorského týmu. Jeho asistenti budou sportovní manažer Pirátů Leo Gudas a Stanislav Mikšovic, který ještě letos nastupoval za Kadaň.

Věříte i vy v kohoutí obrat? Jestli ano, nesmíte zítra chybět.

Okomentuj jako první článek "Mora může srovnat. Zimák bude praskat ve švech"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..