Na tři zápasy bez plného bodového zisku dali v 7. kole 1. ligy rázně zapomenout hokejisté HC Olomouc. Mora doma rozdrtila Benátky nad Jizerou hladce.

Už po první třetině nebylo na Hané co řešit. Ve 3. minutě využili domácí první přesilovku zápasu, ve dvanácté druhou a na tři nula zvýšili tři minuty před první sirénou. Tím bylo vše jasné. Další úder Mory přišel kolem poloviny zápasu. Během čtyř minut se prosadili Jergl, Řípa a Herman. V závěru druhé periody se podařilo hostům vsítit čestný úspěch. Ale k žádnému výraznějšímu zvratu ve vývoji utkání to nevedlo. A na začátku poslední třetiny zápasu přidala Mora sedmou branku, podruhé v utkání se trefil Švaňhal. V osmačtyřicáté minutě přidal osmou branku, bylo to v oslabení, Ovčačík. V 52. minutě mohl zvýšit Knotek, ale neproměnil trestné střílení. Hosté pak snížili na rozdíl šesti branek.

HC Olomouc – Benátky nad Jizerou 8:2 (3:0, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Švaňhal (Kucharczyk, Ovčačík), 12. Kadela (Kindl, Kucharczyk), 17. Pekr (Knotek, Bartoň), 28. Jergl (Selingr, Diviš), 30. Řípa (Vodný, Janáček), 32. Herman (Knotek, Pekr), 45. Švaňhal (Kindl, Ovčačík), 48. Ovčačík (Řípa, Rác) – 37. Klimt (Bortňák), 57. Mikyska (Jech, Vařecha). Rozhodčí: Jeřábek – Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0.

HC Olomouc: Vošvrda – Bartoň, Ondrušek, Jaroměřský, Janáček, Kadela, Ovčačík, Škůrek – Pekr, Knotek, Herman – Rác, Řípa, Vodný – Kucharczyk, Švaňhal, Kindl – Jergl, Diviš, Selingr. Trenéři Petr Fiala a Jiří Dopita.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Mora nařezala Benátkám"