Mora nekončí. V Chomutově odvrátila i druhý mečbol

Olomoučtí hokejisté jeli na led Chomutova podruhé v sérii s pocitem, že pokud jim zápas nevyjde, sezona pro ně končí. Kohuti se ale v pátém semifinále dostali do vedení 3:1, Piráti však na konci druhé části dokázali snížit. Hosté ale přímo pekelnou třetí část ubránili a za stavu 2:3 na zápasy se Mora bude v pátek na domácím ledě snažit vyrovnat sérii.

Moře se do sestavy vrátil po dvou utkáních jeden z klíčových beků Alexandr Lhotský. Nechyběl ani Jiří Dopita, který nedohrál poslední utkání.

Oba týmy za to vzaly pěkně od podlahy hned na začátku. Jak domácí tak i hosté dokázali využít své první přesilové hry. Jako první se radovali hosté. V 5. minutě otevřel skóre stejně jako v posledním semifinále hraném na Hané útočník Mory Matěj Pekr, který měl znovu jednoduchou pozici, když trefil odkrytou Řehořovu klec. O dvě minuty později ale výhodu jednoho muže v poli zužitkovali domácí, a to zásluhou Štěpána Hřebejka. Domácí poté kolem Kašíkovy branky rozjeli divoký kolotoč, jednou dokonce zazvonili na brankovou konstrukci. Ovšem ledovou sprchou pokropil domácí ve 13. minutě Pavel Selingr, který byl na konci výborně využitého přečíslení tři na dva. Po chvíli mohli jít hosté do vedení o dvě branky, ale Kucsera pouze orazítkoval tyč chomutovské klece.

Mora se i v druhé třetině tlačila do šancí a chvílemi mačkali domácí tým jako citrón. Lhotského příležitost ještě cestu do branky nenašla, ale pokus Petra Haluzy z 28. minuty už musel Řehoř vytahovat ze své sítě. Zdánlivě lehké nahození Řehořovi vypadlo a olomoucký útočník pohodlně zvýšil na 3:1 pro Kohouty. Ke konci prostřední části však domácí ještě měli možnost snížit v přesilové hře. To se jim také povedlo. Hostující gólman Kašík měl zcela zakrytý výhled a nahození Lukáše Pulpána znamenalo jeho třetí gól v sérii a hlavně snížení stavu na 2:3.

Od začátku třetí periody domácí vytvořili enormní tlak v okolí Kašíkovy klece. V jednom případě mohl znovu děkovat dobře postavené tyčce, o kterou se puk otřel. V dalších šancích doháněl mladík v olomoucké brance k šílenství Pacovského, Diviše či Pulpána. Domácí zkoušeli minutu před koncem power-play, ale hosté vítězství v pátém semifinále už ubojovali.

V pátek se tak série vrátí do Olomouce a Kohouti se budou snažit o vyrovnání v sérii.

Piráti Chomutov – HC Olomouc 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Hřebejk (Pulpán, Kraft), 39. Pulpán (Jíra) – 5. Pekr, 13. Selingr (Kolouch), 29. Haluza. Rozhodčí: Florian, Pešina – Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:6, navíc Macháček (CHM) 10 min. [ZHK]. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4515. Stav série: 3:2

Piráti Chomutov: Řehoř – Palin, Pulpán, Grof, Macháček, Pavlas, Mrázek, Rutta – Jíra, Kraft, Hřebejk – Hruška, Lapšanský, Rachůnek – Pacovský, Diviš, Gajovský – Orsava, Sikora, Hromas – Ondřej.

HC Olomouc: Kašík – Lhotský, Staněk, Bartoň (C), Ondrušek, Janáček, Kotvan, Nedbálek, Horák O. – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pekr, Řípa, Haluza – Kolouch, Ministr, Kucsera – Rác, Pšurný, Vodný.

Okomentuj jako první článek "Mora nekončí. V Chomutově odvrátila i druhý mečbol"