Mora nezvládla nájezdy a podlehla Plzni

Ve 33. kole extraligy Kohouti dvakrát dotáhli vedení Plzně, nakonec však brali jen bod při prohře po samostatných nájezdech.

Do prvního zápasu v roce 2020 nevstoupila Mora dobře. V 9. minutě prohrávala po trefě Mertla. Ještě do konce úvodního dějství však dokázala srovnat zásluhou Nahodila. Stejný průběh měla také druhá třetina. Hokejisté Škody poslal do vedení Jank, na 2:2 dával Káňa.

Ve třetím dějství ani v prodloužení žádný gól nepadl a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich domácí selhali, neproměnili žádný ze svých čtyři pokusů. Rozhodující nájezd dal Vojtěch Němec. “Nájezdy jsou loterie, kde nám to nevyšlo. Na jednu stranu my jsme rádi za každý bod, protože každý se počítá,” řekl klubovému webu trenér HC Olomouc Jan Tomajko.

HC Olomouc – HC Škoda Plzeň 2:3 p. s. n. (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Nahodil (Irgl), 39. J. Káňa (Valenta, Skladaný) – 9. Mertl, 23. Jank (Gulaš), rozhodující sam. nájezd V. Němec. Rozhodčí: Šír, Kubičík – Gebauer, Axman. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci 4033.

HC Olomouc: Konrád – Valenta, Švrček, Dujsík, Ondrušek, Jaroměřský, Vyrůbalík – P. Musil, Nahodil, Klimek – Irgl, Strapáč, Burian – Skladaný, J. Knotek, Olesz – Handl, J. Káňa, Laš. Trenéři: Moták a Tomajko.

Plzeň: D. Frodl – Čerešňák, Budík, Vráblík, Pulpán, L. Kaňák, Jank – Gulaš, Mertl, Kantner – Pour, Kracík, Malát – P. Zdráhal, V. Němec, Rob – Eberle, Kodýtek, P. Straka. Trenér: Čihák.

Okomentuj jako první článek "Mora nezvládla nájezdy a podlehla Plzni"