OBRAZEM: Mora porazila doma Most

Bitka, vybité plexisklo a vychytaný nájezd, to vše nabídlo utkání 9. kola 1. ligy mezi Olomoucí a Mostem. Olomouc nedopustila žádné překvapení a pod režií první domácí formace vyhrála zápas 5:1.

Mora začala velkým tlakem a už v 6. minutě si vybojovali přesilovku pět proti třem. V přesilovce se ukázala čtveřice útočníků. Michal Pšurný, který byl na pozici obránce, poslal kotouč na Pavla Selingra, ten poté adresoval přesný pas na Jiřího Dopitu, jenž už neměl problém uklidit puk do poloprázdné hostující klece. Most v 16. minutě mohl vyrovnat, to by ovšem trestné střílení musel proměnit hostující útočník Ondráček. Nedáš – dostaneš, to platilo v tomhle případě. V 17. minutě Radim Kucharczyk pohotově na hranici brankoviště dorážel střelu Lhotského a Mora tak po úvodní dvacetiminutovce vedla 2:0.

V druhé části Mora v některých momentech hry působila, jakoby je vedení ukolébalo. Toho hosté využili. Když už se zdálo, že Olomoučtí oslabení ubrání, zpoza branky nastřelil puk do brankoviště mostecký kapitán Tauš a v 33. minutě s pomocí Žigárdyho zad snížil na 2:1. Domácí se inkasovanou brankou probudili a v 38. minutě po zadovce Matějě Pekra zvýšil už na 3:1 Petr Haluza.

Třetí třetina nabídla zajímavou podívanou, když se po souboji Kucharczyka s Taušem rozbilo plexisklo u hrazení a hráči si tak museli chvíli od hry odpočinout. Ale hned, jak se začalo, hrát došlo k pěstnímu souboji mezi olomouckým obrem Oldrichem Kotvanem a o nic menším hostujícím Vyrútem. K radosti všem domácím fanouškům slovenský borec bitku vyhrál. Mora poté přidala ještě dvě branky. V 58. minutě po akci na jeden dotek zvyšoval na 4:1 svým druhým gólem v zápase Kucharczyk. V poslední minutě utkání poté ujel hostující obraně Matěj Pekr a zasloužil se tak o to, že Most domů pojede s bůrem.

Mora tak s nováčkem ligy získala povinné tři body, ale na pozici v tabulce se nic nemění. Šanci jít v tabulce výš budou mít svěřenci trenérů Fialy a Tomajka v sobotu, kdy zajíždí do Hradce Králové.

HC Olomouc – Most 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Dopita (Selingr, Pšurný), 17. Kucharczyk (Lhotský, Selingr), 38. Haluza (Pekr, Řípa), 58. Kucharczyk (Dopita, Selingr), 60. Pekr (Haluza) – 33. Tauš (Martinec, Hanzl). Rozhodčí: Dvořák – Kašík, Wesley. Vyloučení: 7:9, navíc Kotvan (O) a Výrut (M) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 1017.

HC Olomouc: Žigárdy – Lhotský, Kotvan, Bartoň, Ondrušek, Staněk, Mikel, Nedbálek – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pekr, Řípa, Haluza – Pšurný, Herman, Kolouch – Rác, Hlinka, Haas – Vodný. Trenéři Petr Fiala a Jan Tomajko.

Okomentuj jako první článek "OBRAZEM: Mora porazila doma Most"