Mora porazila v prodloužení Karlovy Vary

David Krejčí

Kohouti udrželi domácí neporazitelnost. V 5. kole extraligy zdolali v prodloužení Karlovy Vary 3:2. Střelecky se opět prosadila bývalá hvězda Bostonu Bruins David Krejčí.

Olomouc měla zápas výborně rozehraný. V polovině úvodní třetiny vedla už 2:0. Nejprve rozjásal domácí fanoušky ve 4. minutě David Krejčí. Pro něj to byla už pátá branka v sezoně. Druhý gól Mory zařídil v 10. minutě Káňa přesnou střelou do horní růžku.

Hanáci měli v dalším průběhu převahu, kterou ale nedokázali gólově využít. Hosty vrátila do hry chyba Kohoutů v rozehrávce. V 43. minutě tak snížil Vondráček. Vyrovnání potom obstaral agilní Flek v minutě padesáté.

O vítězi rozhodlo až prodloužení. Dvacet vteřin před jeho koncem rozhodl Kolouch.

HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary 3:2 po prod. (2:0, 0:0, 0:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Krejčí (J. Káňa II, Kucsera), 10. J. Káňa II (Ondrušek), 65. Kolouch (Strapáč) – 43. Vondráček (Redlich), 50. Flek (T. Rachůnek, Plutnar). Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla – Kajínek, Axman. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 4450.

Olomouc: Lukáš – T. Černý, Ondrušek, Škůrek, Švrček, Dujsík, Řezníček, Rašner – Kucsera, Krejčí, J. Káňa II – Kunc, Nahodil, Klimek – Navrátil, J. Knotek, Ostřížek – Bambula, Kolouch, Strapáč. Trenéři: Moták a J. Tomajko.

Karlovy Vary: F. Novotný – Plutnar, Parkkonen, Pulpán, Dlapa, T. Hanousek, T. Havlín, M. Rohan – Flek, Hladonik, T. Rachůnek – O. Beránek, Kulich, Průžek – Kohout, Miškář, Koblasa – Vondráček, Osmík, Redlich. Trenér: Pešout.