Mora předvedla v Ústí výborný kolektivní výkon

Ukončit jednu nelichotivou sérii se podařilo hokejistům HC Olomouc. Po více než šesti letech zvítězili v Ústí nad Labem.

Moře se povedl úvod zápasu. „Nepřijeli jsme sem bránit, jsou to pro nás cenné tři body. Hráli jsme velice dobře. Při prvním střídání měli sice domácí dobrou šanci, ale my na ní ihned odpověděli brankou,“ uvedl po utkání trenér HC Olomouc Petr Fiala.

První gól byl pro průběh zlomový. Domácí totiž srazil do kolen. „Obdržená branka nás docela uzemnil. V první třetině jsme udělali dvě individuální chyby, které Olomouc ztrestala. Hráči ještě měli v hlavách nepovedené utkání v Písku a byli trošku nervózní, je vidět, že některé svazuje, že doma musí vyhrát,“ řekl Milan Srbek, asistent trenéra Ústeckých Lvů.

Poslední část hry patřila sice domácím. Obrana Hanáku, však i přes absenci dvou zkušených zadáků Lhotského s Komou, povolila soupeři se jen jednou radovat. „Ve třetí třetině nás domácí dostali pod tlak, ale i přesto jsme si šance vytvářeli. Vítězství jsme šli dnes naproti, předvedli jsme výborný kolektivní výkon. Máme zkušené mužstvo, nedělali jsme chyby v defenzivě a doufám, že v tom budeme pokračovat. Ústeckému týmu chybí tři jména do obrany, to bylo znát, ale i my máme zraněné beky,“ uzavřel své hodnocení Fiala.

Nabitý program první hokejové ligy pokračuje hned v pondělí. Hanáci na svém stadionu uvítají od 18 hodin Chomutov.

Video ze zápasu v Ústí nad Labem

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Mora předvedla v Ústí výborný kolektivní výkon"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..