Mora přehrála Zlín

Hokejisté Olomouce zvítězili v 9. kole extraligy nad Zlínem 4:2. Dvěmi asistencemi k tomu pomohla největší hvězda Mory David Krejčí.

Nejlepší hráč Hanáků ukázal svoje umění hned v úvodní minutě, když po 22 vteřinách připravil ideální střeleckou pozici pro Kucseru, který poslal domácí do vedení. Zlín srovnal v minutě dvanácté. To se ukázkově trefil obránce Novotný, který vymetl šibenici.

Prostřední část patřila domácím. Zpátky do vedení je poslal v 24. minutě Řezníček. Dlouholetá opora Zlína se tak prosadil „proti svým“. Za dalších deset minut už Kohouti vedli o dvě branky, když domácí fanoušky rozjásal Knotek.

V závěrečné třetině úspěšně pálil domácí kapitán Ondrušek. Hosté už se zmohli jen na snížení z hole Trška.

HC Olomouc – PSG Berani Zlín 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Kucsera (D. Krejčí), 24. Řezníček (Kunc, J. Káňa), 34. J. Knotek (V. Burian, Švrček), 43. Ondrušek (D. Krejčí, J. Káňa) – 12. M. Novotný, 55. P. Trška (T. Mikúš, Veselý). Rozhodčí: Pešina, Pilný – Axman, Kajínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 5114.

Olomouc: J. Sedláček – T. Černý, Ondrušek, Škůrek, Švrček, Dujsík, Řezníček, Rašner – Kucsera, D. Krejčí, J. Káňa – Navrátil, J. Knotek, V. Burian – Kunc, Nahodil, Klimek – Bambula, Kolouch, Strapáč. Trenéři: Moták a Tomajko.

Zlín: Huf – P. Trška, M. Novotný, Suhrada, Žižka, Matyáš Hamrlík, Gazda, Dluhoš – Kubiš, T. Mikúš, Šlahař – Veselý, Honejsek, Köhler – Fryšara, Hejcman, Okál – Karafiát, P. Sedláček, Sebera. Trenér: Martin Hamrlík.