imageHokejisté Olomouce zvládli i druhé čtvrtfinále první hokejové ligy. V nedělním utkání porazili Litoměřice 7:1 (v sobotu zvítězili 4:1). Do série hrané na čtyři vítězné zápasy tak vkročili ukázkově. Na sever Čech budou odjíždět s vedením dva nula.

Zápas měl podobný vývoj jako první měření sil. Během úvodní dvacetiminutovky nedokázal ani jeden z týmů skórovat. Poprvé se to povedlo až téměř v polovině duelu zkušenému útočníkovi Hanáku Selingrovi. Domácí tak byli odměněni za svoji aktivitu. V 36. minutě si fanoušci Kohoutů zakřičeli gól podruhé. Jeho autorem byl opět Selingr.

Pro hosty to byla dvojnásobná rána, protože při nepovedeném zákroku se zranil brankář Přikryl, kterého musel vystřídat mladíček Král. Litoměřice tak i ve druhém utkání play-off střídali brankáře.

Král dokázal neinkasovat pouze do osmačtyřicáté minuty, kdy na 3:0 zvyšoval útočník Marosz. Kohouti měli i další šance, v dobré příležitosti byl například Herman. Ujala se však až střela Jaroměřského. O chvíli později dokázali Litoměřice snížit. Jejich čestný úspěch měl na svědomí Doležal. Byla to však z jejich strany pouze labutí píseň. Pak už stříleli opět jen domácí. Do konce zápasu se radovali ještě třikrát.

Olomouc tak má sérii výborně rozehranou. Doma ani jednou nezaváhala a díky tomu může slavit postup už na severu Čech. Tam se hraje ve středu a ve čtvrtek. Vždy od 18 hodin.

Olomouc – Litoměřice 7:1 (0:0, 2:0, 4:1)
Góly: 29., 35. a 55. Selingr, 48. a 54. Marozs, 51. Jaroměřský, 52. Herman – 51. Doležal. Rozhodčí: Hejduk, Jeřábek – Guth, Rittich. Vyloučení: 4:6, navíc Švagrovský 5 a 10 min. a do konce zápasu, Procházka, Bahenský, Šulc (všichni Litoměřice) všichni 10 min. Využití: 5:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1787.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Mora přejela Litoměřice"