Mora prohrála dobře rozehrané utkání

Olomoučtí hokejisté ztratili dobře rozehraný první čtvrtfinálový zápas proti Hradci Králové. Mora po první třetině vedla o dvě branky. Ve zbytku utkání ale už gól dát nedokázala. Hosté toho využili a zvítězili 3:4.

Kdo čekal opatrný úvod musel být překvapený. Mora se okamžitě do Lvů zakousla a ve druhé minutě vedla díky Kuscerovi. Jenže Kohoutům přistřihly křídla tři vyloučení během několika málo okamžiků. Hosté tak měli vyrovnání snazší a po dvou spálených příležitostech se jim to v páté minutě podařilo.

Diváci se ani nestihli vzpamatovat a už mohla Olomouc opět skórovat. Herman ale neproměnil trestné střílení, které rozhodčí nařídil po faulu na domácího útočníka. V 9. minutě se však již fanoušci Mory radovali po Řipově úspěšné střele. Do konce první třetiny dali Hanáci ještě jeden gól. To se prosadil Hampl.

Druhá část se domácím vůbec nepovedla, protože přišli o slibný náskok. To však nebylo všechno. Hosté ucítili šanci a ve třetí třetině dokonali obrat. Tvrdík našel Moskala, který zajistil hradeckým první výhru ve čtvrtfinálové sérii.

Play-off pokračuje v pátek v osmnáct hodin druhým zápasem.

HC Olomouc – Královští lvi Hradec Králové 3:4 (3:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Kucsera (Kolouch) 9. Řípa (Diviš), 13. Hampl (Řípa, Diviš) – 5. Říha (Chmelíř, Roupec), 23. Haluza (Macháň), 34. Švagrovský (Říha, Kubica), 54. Moskal (Tvrdík, Roupec). Rozhodčí: Smítka, Úlehla – Wesley, Kašík. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0.

Olomouc: Kašík – Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Lhotský – Diviš, Řípa, Hampl – Rác, Kolouch, Kucsera – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Švaňhal, Herman, Vodný – Rufer. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.

Hradec Králové: Luňák – Čáp, Vágner, Chmelíř, Roupec, Drtina, Hendrich, Čížek, Zukal – Třetina, Brož, Říha – Švagrovský, Tvrdík, Moskal – Kubica, Macháň, Haluza – Budínský, Berger, Valášek. Trenér: Jiří Kučera.

Okomentuj jako první článek "Mora prohrála dobře rozehrané utkání"