Mora udělala Chomutov na nájezdy

Olomoučtí hokejisté odvrátili v semifinálové sérii s Chomutovem třikrát hrozbu vyřazení. V infarktovém zápase prohrávali už od šesté minuty a dlouho se jim nedařilo vyrovnat. Až pár minut před koncem vyrovnal Rác. Po nervydrásajícím prodloužení zápas došel až k nájezdům. Ze všech střelců byl úspěšný pouze Petr Kolouch, který až v páté sérii rozhodl o výhře Mory.  Mora tak nevídaně srovnala stav série na 3:3 a stadionem, naplněným čtyřmi tisícovkami fanoušků, se neslo: „V Chomutově vyhrajem!”

Úvod nevyšel Hanákům podle představ. Mora v oslabení napadala ve dvou hráčích, to se jim však vymstilo, protože z rychlého kontru udeřil chomutovský kapitán Milan Kraft, který přesnou střelou do pravého horního růžku nedal Kašíkovi šanci. Chomutovští se snažili o navýšení svého vedení, ovšem brzdily je jejich fauly, Mora však početní výhody nedokázala náležitě využít.

I v dalším průběhu se hrál velmi vyrovnaný hokej s minimem šancí, kdy si Chomutov hlídal svůj hubený náskok. Mora kazila při rozehrávce a měla problém se dostat do gólových příležitostí. Nezapomínala ani na zádní vrátka, když už se Piráti ale do šance dostali, Kašík působil jako jejich noční můra.

Mora už v poslední části neměla co ztratit a snažila se hnát do útoku ze všech sil. Chomutov odpovídal dobře organizovanou obranou, která měla za svými zády zatím nepřekonaného Řehoře. Hanáci však ukázali, že bojovat se má do posledních chvil. Čtyři minuty před koncem poslal kotouč směrem na Řehořovu klec Michal Vodný, černá guma se dostala až k jednomu z nejaktivnějších hráčů na ledě, mladičkovi Romanu Rácovi, který zametl puk do pirátí klece a mohl si skočit oslavnou šipku.

Po šedesáti minutách, ve kterých se o vítězi nerozhodlo, následnovalo prodloužení. V tom se oba týmy soustředily hlavně na obranu a k ofenzivním choutkám se odvažovaly jen zřídka.

Zápas tak dospěl až k samostatným nájezdům. Penaltový rozstřel se natáhnul až do páté série. Chomutovský Diviš nastřelil pouze horní tyč Kašíkovy branky, na druhé straně však Kolouch uspěl  se svou typickou stahovačkou a poslal tuto semifinálovou sérii na sedmý zápas do Chomutova.

Hanáci tak stále živí svůj finálový sen.

HC Olomouc – Piráti Chomutov po s. n.  2:1 (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 56. Rác (Vodný, Pekr), rozhodující nájezd Kolouch – 6. Kraft (Jíra). Rozhodčí: Hribik, Smitka – Lučan, Svoboda. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 4 174.

Olomouc: Kašík – Lhotský, Staněk, Bartoň, Ondrušek, Janáček, Kotvan, Nedbálek,  Horák – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pekr, Řípa, Haluza – Kolouch, Ministr, Kucsera – Rác, Pšurný, Vodný. Trenéři Petr Fiala a Jan Tomajko.

Chomutov: Řehoř – Palin, Pulpán, Grof, Macháček, Pavlas, Mrázek, Rutta – Jíra, Kraft, Hřebejk – Hruška, Lapšanský, Rachůnek – Endál, Diviš, Gajovský – Orsava, Sikora, Hromas – Ondřej.