Mora v Brodě nezabodovala

Ve dvaatřicátém kole 1. ligy hráli hokejisté HC Olomouc v Havlíčkově Brodě a poprvé v sezoně s místními Rebely ztratili body. Mora marně doháněla gólové manko a po prohře 4:6 odjíždí z Vysočiny bez bodu.

Moře se po čtyřzápasové pouze zaviněné zraněním vrátil kapitán Mikel. Chyběli ovšem Ondrušek a Žigárdy, kteří se vydali na pomoc extraligovým Vítkovicím v zápase proti Kladnu. Kašíkovi tak kryl záda junior Lukáš. Stále chyběl i nemocný člen první formace Pavel Selingr.

V první šanci zápasu se ocitl hostující Herman, ovšem Neruda ho ve velké šanci vychytal. Bohužel pro Hanáky tohle byl jediný světlý okamžik první třetiny. Hned ve 4. minutě se totiž ke slovu dostali domácí a první vážnější šanci využil nejproduktivnější hráč Rebelů Vojtěch Němec, který si po Kostourkově nahrávce položil Kašíka a zasunul do odryté klece. O minutu později se mohl radovat znovu. V 5. minutě Němec objel dva obránce hostů a střelou z mezikruží překonal Kašíka v krátkém časovém sledu podruhé. Mora v první dvacetiminutovce i nadále působila, jakoby ještě nevystoupila z autobusu. Domácí měli další dvě brankové příležitosti, ale tentokrát se štěstí přiklonilo na stranu hostů.

Rebelové pokračovali ve svém představení i v druhém dějství. V 23. minutě zvyšoval na 3:0 pro domácí Roman Vondráček. Ale hned 26 vteřin nato propálil vše, co mu stálo v cestě, Jakub Bartoň, snížil na 1:3 z pohledu hostů a vstřelil tak symbolickou 100. branku Kohoutů v letošní sezóně. Po chvilce mohl dát na rozdíl jedné branky Roman Rác, ale nechal vyniknout domácího brankáře Nerudu. Ve 30. minutě dostali Rebelové kotouč až do sítě Hanáků, ale kvůli Řípově posunutí branky gól nebyl uznán. Ovšem v 32. dali rebelové už regulérní branku. Od modré pálil Protivný a jeho pokus zastavila až síť v Kašíkově brance.

Za minutu se skóre znovu měnilo. Druhou branku Hanáků v zápase dal Matěj Pekr, jenž využil výhodu trestného střílení.

Mora se své šance na body nevzdávala a hned 23 vteřin po prvním buly v třetí části utkání vstřelil kontaktní branku Lukáš Kucsera, jenž si zkušeně položil Nerudu a pohodlně zasunul do odkryté svatyně domácích. Následovala řada neproměněných šancí. Až v 52. minutě měli stejně jako hosté i domácí výhodu trestného střílení po hození hole jednoho z Olomouckých. Z nájezdu završil svůj hattrick Němec. V 55. minutě dal poslední naději hostům nejlepší střelec Kohoutů Haluza dorážející Pekrovu střelu. Mora poté zkoušela hru bez brankáře, ovšem inkasovala šestou branku z hole Semoráda. Olomouc tak i přes mohutné dotahovaní nakonec odjíždí z Kotliny s prázdnou.

Havl. Brod – HC Olomouc 6:4 (2:0, 2:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 4. Němec (Kostourek), 5. Neměc (Jankovič, Ostrčil), 23. Vondráček (Němec), 32. Protivný (Morava), 52. Němec (tr. střílení), 60. Semorád (Kostourek) – 24. Bartoň (Haluza, Řípa), 33. Pekr , 41. Kucsera (Kucharczyk, Kolouch), 56. Haluza (Pekr). Rozhodčí: Kubičík – Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:9, navíc Kostourek 10 min. – Lhotský 10 min.Využití: 1:1. Diváci: 1191.

HC Olomouc: Kašík – Nedbálek, Mikel, Janáček, Staněk, Kotvan, Bartoň, Lhotský, Horák – Ministr, Pšurný, Herman, Dopita, Řípa, Marosz, Haluza, Kolouch, Kucsera, Rác, Pekr, Kucharczyk. Trenéři Petr Fiala a Jan Tomajko.

Okomentuj jako první článek "Mora v Brodě nezabodovala"