Mora v Jihlavě prohrála

V 13. kole 1. ligy hokejisté Olomouce v zápase s Duklou Jihlava nedokázali vstřelit ani jednu branku, a podruhé za sebou prohráli. V tabulce tak klesli na třetí pozici.

V sestavě Olomouce se neobjevil Jiří Dopita a dá se očekávat, že nastoupí v neděli za extraligovou Plzeň. Naopak v první formaci se místo něj ukázal Vladimír Svačina, vypůjčený z Vítkovic.

Mora nezačala utkání dobře. Jihlava se dostala k mnoha šancím, z nichž jednu dokázala zužitkovat ve vedoucí branku. Ve 4. minutě měl Daniel Hodek dostatek času a střelou mezi kruhy otevřel skóre zápasu. Jihlava měla dvakrát možnost přesilové hry čtyř proti třem. V té první domácí úspěšní nebyli, ale v druhé přesilovce se mohli radovat z dalšího gólu v Žigárdyho síti. V 15.minutě se znovu prosadil Daniel Hodek, kterému předložil kotouč obránce Ficenc, a svým druhým gólem v zápase zvýšil na 2:0.

Jihlava i v druhé části byla lepším týmem na hřišti, když si vytvářela brankové příležitosti. V 26. minutě se šikovnou kličkou zbavil dvou olomouckých beků domácí Zeman, který následně nahodil na olomouckou klec a Žigárdy si sám srazil puk do vlastní sítě. Po třetí inkasované brance jednička olomouckých Kohoutů opustila brankoviště a příležitost dostal mladý Libor Kašík. Mora ve zbytku třetiny měla několik šancí na snížení stavu, ale na domácího gólmana Novotného nevyzrála. Na druhé straně poté Kašík neuvěřitelným zákrokem á la Dominik Hašek zneškodnil pokus Jihlavy, která tak mohla jít už do čtyřbrankového vedení.

V prvních momentech třetí části si Mora připravila velké šance na snížení stavu, ovšem Filip Novotný nebyl překonán. Kohouti ve zbytku třetiny působili v některých momentech až bezbranně. Jihlava si závěr utkání pohlídala a vyhrála 3:0. Naopak Mora teprve podruhé v sezóně vyšla bodově na prázdno. Navíc poprvé nedokázala soupeři vstřelil ani jednu branku.

Jihlava – HC Olomouc 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Hodek (Petráček, Hubáček), 15. Hodek (Ficenc), 26. Zeman (Drtina). Rozhodčí: Wagner – Frodl, Hejl. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1776.

Jihlava: Novotný – Ficenc, Kaláb, Kolafa, Dobrovolný, Jaroš, Drtina, Grundmanis, Petráček – Čachotský, Hubáček, Hodek – Zeman, Domin, Jeslínek – Krupka, Bezděk, Mikšovský – Polcar, Pometlo, Maliník.
HC Olomouc: Žigárdy (26. Kašík) – Lhotský, Kotvan, Bartoň, Ondrušek, Staněk, Mikel, Nedbálek, O. Horák – Svačina, Kucharczyk, Selingr – Pekr, Řípa, Haluza – Pšurný, Herman, Šlahař – Kolouch, Vodný. Trenéři Petr Fiala  a Jan Tomajko.

Okomentuj jako první článek "Mora v Jihlavě prohrála"