Bartoň režíroval vítězství Mory nad Hradcem

Hokejisté HC Olomouc porazili ve třiadvacátém kole 1. ligy doma Hradec Králové.  I když se Kohouti střelecky trápili a první branku utkání vstřelili až v polovině utkání, nakonec Východočechy udolali a vyhráli 3:1. Hvězdou zápasu se stal olomoucký bek Jakub Bartoň, který se podílel na všech brankách domácích.

Moře znovu chyběli zranění Šlahař a Lhotský. Oproti minulému zápasu se v sestavě HC Olomouc neobjevil Petr Kolouch, kterého nahradil Roman Rác. Do domácí klece se znovu postavil Štefan Žigárdy.

Ani jeden z týmů se nechtěl dopustit chyby a od úvodních minut se hrál spíše obranný hokej. První velkou šanci měl Milan Ministr, který byl tváří tvář hostujícímu gólmanovi Čechovi. Ten ale předvedl výtečný zákrok lapačkou a nedovolil Ministrovi skórovat. O chvíli později se prakticky v totožné šanci ocitl i olomoucký Herman, ale i s touhle situací si hradecká jednička poradila. Na druhé straně poté předváděl velmi jisté zákroky Žigárdy, a tak branka v úvodní části nepadla.

V druhé dvacetiminutovce se poprvé v zápase třepetal puk v síti. Ve 30. minutě využil Petr Haluza přesilovou hru, když přesně tečoval nahození Jakuba Bartoně. Mora mohla o chvíli později jít do dvoubrankového vedení. V přečíslení dva na jednoho si vyměnili puk Ministr s Hermanem, ovšem druhý jmenovaný netrefil odkrytou hradeckou klec.

I ve třetí části se hrál spíše defenzivní hokej a oba týmy si dávaly pozor hlavně na to, aby neinkasovaly. V 46. minutě signalizoval sudí Hejduk vyloučení jednoho z Východočechů, který se na trestnou lavici nakonec nepodíval. V ponechané výhodě výborně našel obránce Bartoň Jakuba Hermana, kterému se do třetice všeho dobrého povedlo skórovat. Kohouty ale dvoubrankové vedení jakoby ukolébalo. Přečíslení dvou hradeckých hráčů na olomouckého obránce Nedbálka skončilo v 50. minutě gólem. První z hráčů Hradce Valášek vypálil dělovku na Žigárdyho a pohotový Kadlec doklepl puk do prázdné branky. Hradecké ambice na vyrovnání se zmenšili poté, co byl jeden z nich vyloučen. Trenér Mička i přesto odvolal brankáře Čecha, ovšem prázdnou branku v poslední minutě duelu trefil z poloviny hřiště Jakub Bartoň, jenž tak uzavřel skóre zápasu a korunoval tak své galapředstavení.

Další možnost získat další body má Mora už v sobotu, kdy odehraje derby v Šumperku.

HC Olomouc – Hradec Králové 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 30. Haluza (Bartoň, Řípa), 46. Herman (Bartoň, Pekr), 60. Bartoň – 50. Kadlec (Valášek). Rozhodčí: Hejduk – Chocholouš, Reich. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. Diváci: 1265.

HC Olomouc: Žigárdy – Staněk, Nedbálek, Bartoň, Ondrušek, Janáček, Mikel, Kotvan, O. Horák – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pekr, Řípa, Haluza – Herman, Ministr, Pšurný – Rác, Marosz, Haas. Trenér Petr Fiala a Jan Tomajko.