Kohouti dokázali ve druhém čtvrtfinálovém duelu první hokejové ligy porazit Hradec Králové 4:1. Srovnali tak stav série na 1:1.

V druhém čtvrtfinálovém zápase došlo v sestavě Kohoutů k několika změnám. Nastoupili Martin Janáček a Lukáš Králík. Naopak chyběli Radim Kucharczyk a Lukáš Kucsera, kterého včera zasáhl nepříjemně puk.

V první třetině se více do útoku tlačila Mora. Na dobře chytajícího Luňáka však nemohla dlouho najít recept. Podařilo se to až Bartoňovi při přesilovce čtyři na tři v 16. minutě. Před první sirénou olomouckého kapitána ještě napodobil Selingr. Dopita ukázal, že buly je jeho parádní disciplína. Po vhazovaní v útočném pásmu nabyl Selingrovi, který se perfektně trefil pod horní tyčku.

Opakovala se tak situace z prvního utkání, kdy Hanáci po dvaceti minutách také vedli o dva góly. Stejně jako o dvacet čtyři hodin dřív se hradeckým podařilo v úvodu druhé části snížit. Tím ale podobnost s prvním čtvrtfinálovým zápasem skončila, protože ve 25. minutě vrátil Moře dvoubrankové vedení Diviš. Olomouc byla i nadále nebezpečnější a její hráči tak dali jasně najevo, že nechtějí ztratit dobře rozehraný duel.

V závěrečné třetině se začalo na ledě více jiskřit. Olomouci ale takový způsob hry vyhovoval a hosty do vážnějších šanci nepouštěla. Všechno navíc jistil spolehlivým výkonem brankář Kašík. Moře se navíc dala při hře hradeckých bez brankáře čtvrtý gól. Jeho autorem byl Kolouch. Fanoušci Kohoutů tak mohli slavit zaslouženou výhru svého týmu.

HC Olomouc – Královští lvi Hradec Králové 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Bartoň (Kříž), 18. Selingr (Dopita), 25. Diviš (Řípa, Bartoň), 60. Kolouch (Kašík)  – 24. Čáp (Brož, Říha). Rozhodčí: Pavlovič, Hejduk – Guth, Rittich. Vyloučení: 14:12, navíc Hampl 10 minut – Říha 10 minut, Třetina 5 minut + trest ve hře. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1728.

Olomouc: Kašík – Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Lhotský, Janáček – Diviš, Řípa, Hampl – Rác, Kolouch, Vodný – Herman, Dopita, Selingr – Švaňhal, Králík, Rufer. Trenéři Petr Fiala a Jan Tomajko.

Hradec Králové: Luňák – Čáp, Vágner, Chmelíř, Roupec, Drtina, Čížek, Hendrich, Zukal – Třetina, Brož, Říha – Švagrovský, Tvrdík, Moskal – Kubica, Macháň, Haluza – Budínský, Berger, Valášek. Trenér Jiří Kučera.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Mora zabrala a srovnala stav série s Hradcem"