Mora získala v Berouně tři body

Hokejisté HC Olomouc rychle smazali sobotní šumperskou prohru. V Berouně si Mora připsala ve 25. kole první ligy tři body, když o výhře rozhodla již v první třetině. Ve středu hraje Mora doma proti Jihlavě (18.00).

Do olomoucké klece se vrátil Libor Kašík, který tak po čtyřech duelech vystřídal zkušenějšího Štefana Žigárdyho. V olomoucké sestavě opět chyběl zraněný Šlahař a černého Petra mezi obránci před dnešním zápasem dostal Oldřich Horák.

Mora do zápasu nastoupila nabuzena neúspěchem z krajského derby a už brzy se dostala do vedení. V 7. minutě dorazil Pšurného střelu za Slipčenkova záda Milan Ministr. O pár minut přežili Hanáci přesilovku domácích pět proti třem, a když nastoupil na ledovou plochu vyloučený Mikel, stačili Moře ke vstřelení branky jen čtyři hokejisté na ledové ploše. V 11. minutě totiž Nedbálek vypálil zpoza obránce a v oslabení poslal hosty do vedení 2:0 a zkoprnělého Slipčenka vystřídal Kareš. Mora se ale v první části pořádně gólově nenabažila a přidala ještě jednu branku. V 17. minutě navýšil skóre využitou přesilovkou Jiří Dopita.

V druhé periodě byl hned po první minutě vyloučen domácí Doležal a Mora tak mohla znovu zaúřadovat. Ovšem slova se poprvé v zápase chopili domácí, když stejně jako Olomouc dali branku v oslabení. Ve 23. minutě totiž ujel hostujícím bekům Tomáš Rubeš a forhendovým blafákem překonal Kašíka. Další branku přidali Hanáci a znovu to bylo v oslabení. V 31. minutě uháněli Milan Ministr a Radim Kucharczyk zcela osamoceni na brankáře Kareše a první jmenovaný zakončil do odkryté klece. Mora své vedení ve druhé části navýšila dokonce o čtyři branky. V 38. minutě se z prostoru mezi kruhy prosadil útočník Kohoutů Matěj Pekr.

Třetí dvacetiminutovka se odehrávala spíše v klidnějším tempu, ale i přesto Mora dokázala přidat ještě jeden zásah. V 51. minutě zužitkoval Maroszovu nahrávku Jakub Herman, který svým čtvrtým gólem v sezóně dával už na 6:1 pro hosty. Domácí se poté ještě snažili zkorigovat výsledek, ale jak Jaškin, tak Hašek si vylámali zuby na výborném Kašíkovi.
Mora si tak ze středu Čech odváží tři body.

Beroun – HC Olomouc 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Rubeš (Khlůfek) – 7. Ministr (Pšurný), 11. Nedbálek (Dopita, Mikel), 17. Dopita (Kucharczyk, Pšurný), 31. Ministr (Kucharczyk), 38. Pekr (Herman, Haas), 51. Herman (Marosz, Haas). Rozhodčí: Povlovič – Komárek, Špůr. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:2.

HC Olomouc: Kašík – Lhotský, Staněk, Bartoň, Ondrušek, Janáček, Mikel, Nedbálek, Kotvan – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pekr, Řípa, Haluza – Pšurný, Ministr, Kolouch – Marosz, Herman, Haas. Trenéři Petr Fiala a Jan Tomajko.

Okomentuj jako první článek "Mora získala v Berouně tři body"