Mora zvítězila v Litoměřicích

Ve 28. kole základní části prvoligové sezony hráli hokejisté HC Olomouc v Litoměřicích. Mora nastoupila bez Dopity a Mikela. Hanáci získali tři body, když o vítězství rozhodli raketovým nástupem do poslední periody. To v Kalich aréně vstřelili během dvou minut tři branky.

Litoměřice si nechtěly připustit roli outsidera a na Hanáky se snažily vletět od úvodní minuty. V prvních dvou minutách stála štěstěna na Kašíkově straně, když své šance neproměnili Novák a Loskot. Olomouc mohla také vstřelit branku, ale svůj samostatný únik neproměnil Roman Rác. Jako první se ale prosadili aktivnější domácí, když v 5. minutě překonal Kašíka přesnou střelou domácí Lenc. Moře se ovšem podařilo vyrovnat. V 15. minutě prostřelil Ondrušek vše, co mu stálo v cestě. Kohouti na konci první třetiny navíc přežili dvojnásobnou přesilovku Litoměřic a do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Druhá třetina nepřinesla žádnou branku, i když oba týmy měly slušné šance ke skórování. Domácí Kloz nejprve v 33. minutě napálil tyč hostující klece. Domácí Přikryl se pomalu stával noční můrou pro Hanáky, když dokázal zneškodnit pokusy Kucharczyka, Haluzy a stoprocentní šanci Řípy.

Třetí část byla jasně v režii hostujících hokejistů. Kohouti dokázali domácího Přikryla překonat třikrát ve dvou minutách. Nejprve v 46. minutě vymíchal forhendovým blafákem domácího brankáře Michal Pšurný po krásném uvolnění od Ministra. Ve 47. minutě udělal na útočné modré chybu domácí Kříž a Jiří Řípa dokázal v samostatném úniku zvýšit na 3:1 pro Hanáky. Hororovou dvouminutovku zakončil znovu Pšurný, jenž znovu zužitkoval pas od Ministra a střelou do protipohybu Přikryla dal svou druhou branku v zápase. Poslední hřebíček do rakve domácích přidal Kucharczyk, když jeho střelu v 55. minutě tečoval jeden z domácích beků.

Litoměřice – HC Olomouc 1:5 (1:1, 0:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 5. Lenc (Belay) – 16. Ondrušek (Haluza), 46. Pšurný (Ministr), 47. Řípa, 48. Pšurný (Ministr, Herman), 55. Kucharczyk (Kolouch). Rozhodčí: Zubzanda – Gerhát, Vondráček. Vyloučení: 4:7. Diváci: 1172.

Litoměřice: Přikryl – Vobořil, Gula, Martinka, Dudáš, Smetana, Kříž, Hora, Evan – Novák, Slížek, Kloz – Hašek, Belay, Loskot – Kafan, Šinágl, Lenc – Horčička, Hlusička, Gengel.

HC Olomouc: Kašík – Bartoň, Horák, Janáček, Kotvan, Lhotský, Nedbálek, Ondrušek, Staněk – Ministr, Haas, Selingr, Pšurný, Řípa, Haluza, Kolouch, Herman, Rác, Pekr, Kucharczyk. Trenéři Petr Fiala a Jan Tomajko.

Okomentuj jako první článek "Mora zvítězila v Litoměřicích"