DSC_2915 Druhý zápas semifinálové série hokejisté HC Olomouc zvládli a vedou 2:0. Na Hané se opět hrála takticko-strategická bitva. Oba týmy si opět nenechaly jen tak ani milimetr čtvereční ledové plochy. Lepší koncovku měla Mora a po trefách Staňka a Marosze s Kindlem vyhrála 3:1.

Začátek zápasu byl podobný jako den předtím. Opět měla první přesilovku Mora a opět ji sehrála dobře. Jenže na rozdíl od pondělí v ní dokázala skórovat, ranou od modré se trefil Staněk. Oba mančafty se pak pozorně hlídaly, chybu nechtěl udělat nikdo. Takže střelci to měli při zakončení těžké, byli pečlivě hlídání.

V úvodu druhé periody to bylo podobné jako v té první. Ve 28. minutě dostal do nechráněného místa kolena Kucharczyk a musel odstoupit. To jakoby Mory vyhodilo z role a hosté si vytvořili převahu. Tu proměnili ve vyrovnávací branku. Konec druhé třetiny vyzněl pro hosty.

A ve třetí části zápasu se tak musel začínat odznova. A to šlo lépe Moře. Ve 49. minutě dal na na 2:1 Marosz, v 56. Kindl na 3:1 a bylo hotovo. Série se nyní přesouvá do Jihlavy.

HC Olomouc – Jihlava 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky:
9. Staněk (Knotek), 49. Marosz, 58. Kindl. – 31. Důras (Hubáček). Rozhodčí: Čech, Blecha – Čížek, Kis. Diváci: 2971. Stav série: 2:0.

Olomouc: Vošvrda – Kadela, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Bartoň, Staněk, Janáček – Kucharczyk, Ostřížek, Selingr – Pekr, Kindl, Švaňhal – Marosz, Knotek, Herman – Jergl, Diviš, Vodný. Trenéři Petr Fiala a Jiří Dopita.

Jihlava: Rittich – Dobrovolný, Zadražil, Mocek, Podlipník, Štebih, Jaroš – Čachotský, Zeman, Prokš – Důras, Hubáček, Seman – Velecký, Kuřítko, Haluza – Štěpánek, Malec, Jícha. Trenére Petr Vlk.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Mora zvládla i druhý mač, v sérii ve 2:0!"