Motorkáři už připravují stroje a pucují moto oblečení

Motorkářská sezona je tadyČekaní na moto sezonu - ilustrační foto.

Zima byla pro motorkáře vlídná. Žádné hromady sněhu na cestách nejsou a tak se připravují na sezonu. Nic by se však nemělo zbytečně uspěchat. Následky totiž mohou být tragické. Přitom do jara se dá vjet na plný plyn a přitom bezpečně. Posuďte sami, připravili jsme si pro vás pár rád, jak na to.

První bod je jasný asi každému. Důležité je zkontrolovat celý motocykl a uvést ho do perfektního stavu. Tím to však zdaleka nekončí. Myslet je potřeba také na oblečení na motorku, protože pořádná výbava je stejně podstatná jako parádně vyladěný stroj.

Kalhoty na motorku, bundy na motorku nebo jiné moto oblečení se dá sehnat například na různých veletrzích nebo v e-shopech . Tam se dá vybrat všechno – od kvalitních rukavic, helmy až po pořádné boty. Vyplatí se i zainvestovat do chrániče páteře, kolen nebo loktů. Nabídka moto oblečení je široká a dají se pořídit věci s reflexními prvky. Je to dobré z toho důvodu, že motorkář je na silnici mnohem lépe vidět.

Teď k samotnému ježdění. Přes zimu sami motorkáři ztratili určité jezdecké návyky a měli by rovněž počítat s tím, že silnice rozhodně nejsou v dobrém stavu. Na mnoha místech Česka připomínají spíš tankodrom. Právě to by měli mít všichni příznivci motocyklů na paměti. Pozor také na štěrk, který na cestách zůstal. Ne všude ho stihli silničáři odstranit a nejeden motorkář už kvůli tomu v minulosti boural. Navíc ruku na srdce, kdo by si chtěl poškodit stroj nebo poničit nové oblečení na motorku.

A na co si dát pozor? Podle policistů jsou ze startu sezony pro příznivce jednostopých vozidel nebezpečné především křižovatky na hlavních tazích. Právě tam často šoféři přehlednou přijíždějícího motocyklistu. Další věcí je, že řidiči aut přes zimu jaksi pozapomněli, že na cestách mohou potkat také motorkáře a nějak s nimi moc nepočítají. Na to by měl myslet každý, kdo se chystá sednout na motorku.

A jak se chystáte na sezonu vy? Co je podle vás potřeba také udělat? Můžete napsat svoje zvyky do komentáře nebo mně na mail.

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Motorkáři už připravují stroje a pucují moto oblečení"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..