MS Baseball Cup U11

V neděli 6. října 2019 se na olomouckém hřišti odehrál finálový turnaj pro děti do 11 let. V této kategorii mohou hrát smíšené týmy kluků i dívek.

Zatímco v mladších kategoriích ještě nadhazují svým svěřencům jejich kouči (coatpitch), tak od kategorie U11 je již nadhoz plně v rukou jednotlivých hráčů. Tato kategorie je tak vstupem do plnohodnotného baseballového světa, i když i zde jsou malá omezení (nesmí se vybíhat z met, je zde limitace nadhozů a jsou bodová omezení na směnu).

Skokani odehráli v Základní části (dále jen ZČ) ligy celkem dvanáct utkání a měli bilanci čtyři výhry a osm proher. Olomoucký tým obsadil v ZČ 4. místo a jen vzájemné utkání s opavský HITem jej stálo medailové umístění. První tři týmy ze ZČ se kvalifikovaly do závěrečného turnaje, zbytek bojoval o jedno volné místo ve velkém finále. Skokani zvládli kvalifikaci nad Šumperkem, čímž postoupili do závěrečného finálového turnaje a zároveň se stali jeho pořadatelem.

Úvodní utkání odehráli Skokani s týmem Klasik Frýdek-Místek. V tomto prvním utkání předváděli domácí svěřenci své nejlepší výkony z celého turnaje. Olomouc celé utkání vedla a do dohrávky poslední směny vstupovala s vedením 4:1. V dohrávce se ale začalo týmu zpod Lysé hory dařit na pálce. Nejprve získali jeden bod, následně obsadili první a druhou metu a poté přišel odpal, který prošel přes zadopolaře až k zadnímu plotu, na který doběhli všichni tři běžci. Tímto skončilo utkání vítězně pro Klasik 5:4.

V druhém utkání olomoucký tým narazil na nejkvalitnější tým v soutěži a od začátku bylo jasné, kdo je pánem na hřišti. Skokanům se nedařilo především na pálce, zatímco hostující tým je v této činnosti na dobré úrovni. Ani v tomto utkání se tak hanáckému týmu nepodařilo zvítězit a podlehl 3:12 ostravským Šípům.

Poslední utkání se hrálo proti týmu SK HIT Opava. Tento tým je sousedem v tabulce a byl to boj o medaile. Opavský celek vstoupil do zápasu ve velkém stylu a prověřoval olomouckou obranu. Kvalitní pálka a pole opavských hráčů zapříčinila, že ani v tomto utkání Skokani neochutnali radost z výhry. Skokani prohráli v poměru 2:9 nad týmem SK HIT Opava a obsadili čtvrté místo v oblasti.

Závěrečné umístění:

  1. Arrows Ostrava
  2. Klasik Frýdek-Místek
  3. HIT Opava
  4. Skokani Olomouc

Soupiska statečných hráčů a hráček: Školoudíková Tereza, Falaštová Nikol, Navrátilová Veronika, Prochaska Adam, Brandecký Ondřej, Hašek Roman, Šíma David, Nevrla Adam, Kovář František, Zdražil Martin, Jahoda Matěj.

Turnaj by se neuskutečnil bez přispění realizačního týmu Skokanů Olomouc a pomoci rodičů, která je v této kategorii nezbytná. Hlavním organizátorem turnaje byl Martin Šíma, který byl také hlavním lodivodem hanáckého celku.

Text: Martin Poledna, foto: Petr Hlávka.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "MS Baseball Cup U11"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..