Muži STM konečně naplno bodovali

STM Olomouc. Ilustrační fotoNedělní odpoledne budou olomoučtí házenkáři hodnotit jako úspěšné. Nejdříve starší dorostenci nečekaně porazili favorita z Maloměřic po infarktovém závěru 20:19, poté již na palubovku vběhli hráči seniorské kategorie a soupeře z Jičína rozebrali trpělivou hrou a výbornou obranou při skóre 26:18.

Severočeši vyrukovali na vysoké spojky domácích s vysunutou obranou 1:2:3, úvod utkání přesto lépe vyšel Hanákům. Dokázali se prosazovat přes mladší a lehčí hráče hlavně silově hrou jeden na jednoho a v 15. minutě již Tydlačka zvyšoval na 7:4. Trenér Vladan Táborský nařídil svým svěřencům od začátku utkání obranu 0:6. „My hrát vysunutou obranu nemůžeme, máme pomalejší, zato silově vybavené hráče, maximálně jsem uvažoval nad obranou 1:5 s vysunutým Egerem, ale takto nám to fungovalo,“ uvedl po utkání domácí kouč.

Jičínští se přesto ještě dokázali zvednout, několika zákroky je podržel gólman Machalický a v 19. minutě bylo srovnáno 7:7. Poté se soupeři přetahovali, až ke konci poločasu se domácí opět nadechli k trháku, který se hostující trenér Horyna snažil zastavit time-outem ve 27 minutě. Kýžený efekt to ale nepřineslo a Hanáci tak odcházeli do šaten se slibným náskokem tří branek.

Do druhého poločasu již kvůli zranění kotníku nenastoupil hostující pivot a mládežnický reprezentant Drbohlav a trenérovi Horynovi tak zbyli jen 3 hráči na střídání. Domácí zápas zlomili na začátku druhého poločasu, kdy se několikrát prosadili Tydlačka, Schmalz a Lerch a ve 44. minutě za stavu 20:12 se zdálo o zápase rozhodnuto. Proti byl ale další mládežnický reprezentant brankář Machalický, který několika skvělými zákroky vykřesal jiskřičku naděje pro svůj tým a v 50. minutě za stavu 20:15 to vypadalo ještě na drama.

Definitivní zlom odporu přinesla až rána Schmalze jako z winchestrovky o pět minut později, kterou zvyšoval na 23:17. Konec utkání byl už nahoru dolů, téměř bez obran, kdy dominovali oba brankáři a skóre se tak zastavilo na konečných 26:18. Pár sekund před koncem ještě Čurda mohl v rychlém protiútoku korigovat, domácí golman Malínek ale vytáhnul parádní zákrok a na závěr zápasu si mohl vychutnat ovace ve stoje.

„Jsem spokojený s obranou, dříve jsme dávali za zápas 33 branek, ale dostávali 35. Teď za poslední dva zápasy jsme dohromady inkasovali jen 40krát, což je posun, také se nám podařilo omezit počet vyloučení, před týdnem jsme hráli oslabení jen jednou, dnes dvakrát což je dobré,“ řekl kouč Hanáků Táborský. „Zbývají nám do konce soutěže 4 kola. Můžeme porazit všechny a doufám, že 1. ligu pro příští rok udržíme,“ doplnil domácí trenér.

STM aktuálně s 10 body patří 11. příčka v tabulce na první nesestupovou Litovel ztrácí 3 body. Existenční tak bude pro Hanáky každé utkání, v posledním kole zavítají na palubovku Karviné, která má také záchranářské starosti. Dále STM čekají soupeři z horní části tabulky Chodov, Bystřice pod Hostýnem a Nové Veselí. Příští utkání hrají Olomoučané zase doma, 27. dubna v 16:00 přivítají na Zoře pražský celek z Chodova.

TJ STM Olomouc – HBC Ronal Jičín „B“ 26:18 (13:10)

Vyloučení: 2:0. Branky ze 7m hodů: 0:2. Diváci: 70. Rozhodčí: Marcel Horsák, Petr Videcký.

Sestava a branky TJ STM Olomouc: Jakub Schmalz 8, Jiří Tydlačka 7, Petr Lerch 6, Michal Kubáček 4, Lukáš Eger 1, Martin Malínek, Martin Škurek, Martin Hynek, Tomáš Sekerka, Pavel Novotný, Pavel Mazáč, Tomáš Laštůvka, Marek Damek.

Sestava a branky HBC Ronal Jičín „B“: Dominik Čurda 5/1, Jakub Hošic 5, Petr Šulc 3/1, Jiří Drbohlav 3, Lukáš Rychna 1, Michal Babák 1, Tomáš Kolc, Jan Bartoš, Štěpán Šebík, Martin Milko, David Machalický.

Okomentuj jako první článek "Muži STM konečně naplno bodovali"