Na Ecce Homo Historic startovalo 123 soutěžících

Slavná trať Ecce Homo o víkendu opět ožila. Tentokrát tam měli sraz majitelé starých vozidel a motocyklů. Na tradiční soutěž zvanou Historic jich přijelo požehnaně. Nechyběl mezi nimi ani Tomáš Čunderle z Pňovic. „Jezdím sem pravidelně. Mám to kousek, ale hlavně jde o vynikající trať. Žádnou lepší široko daleko nenajdete. Letos jsem tady snad už potřinácté,“ řekl majitel historické motorky BMW R71, která sjela z výrobního pásu ve stejný rok, kdy začala druhá světová válka.

Účastníci i diváci měli letos pořádné štěstí, protože počasí vyšlo se vším všudy. Po všechny tři dny svítilo slunce, prostě babí léto jak má být. První den čekal na účastníky historická rally, která účastníky zavedla až na Červenohorské sedlo. Další část pak zamířila na hrad Bouzov.

Na sobotu připravili organizátoři sraz historických motorek a aut v centru Šternberka, kde je mohli obdivovat kolemjdoucí. Nablýskané stroje se následně přemístili na legendární trať Ecce Homo, kde byly odpoledne tréninkové jízdy soutěže pravidelnosti. V neděli byly na programu tři jízdy pravidelnosti, kdy musí jezdci všechny dojet v co možná nejpodobnějším čase.

Mezi auty v kategorii do roku 1945 zvítězil Milan Belko s Jawou Minor 1 Sedan. Mezi vozy vyrobenými po roce 1945 nenašel přemožitele Václav Kubíček, který jel se Škodou 1100 Sport. U motorek jenž mají v technickém průkazu méně než rok 1945 dominoval Karel Pohlídal, majitel stroje Harley Davidson J-25. „Jde o rodinné dědictví. Nejprve s tím jezdil dědeček, pak můj táta a teď já,“ uvedl Karel Pohlídal. Podle všeho zůstane stroj v rodině i nadále, protože v sajdkáře s ním jezdila jeho dcera. Mezi motorkami v mladší kategorii byl nejlepší Petr Hejč s Nortonem ES2.

Celkově se tradičního setkání veteránů ve Šternberku zúčastnilo sto dvacet tři soutěžících.

Další fotky jsou na našem facebook profilu – https://www.facebook.com/regionsport

Foto: Ivo Opletal

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/107802616900492943769/albumid/5921261672758276193?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Na Ecce Homo Historic startovalo 123 soutěžících"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..