Nafukovací lodě jsou na dovolenou ideální

nafukovacilode.cz

Nafukovací lodě mohou výrazně oživit dovolenou. Čím dál více lidí totiž nebaví trávit dny volna pouhým nicneděláním, chtějí být aktivní a zažít nějaké to dobrodružství. Jako ideální možnost se jeví využít právě nafukovací lodě. Před jejím pořízením nebo vypůjčením by si však měl každý pořádně ujasnit k čemu má sloužit a jak často ji bude využívat.

Raft nezklame

Pro rodiny s malými dětmi nebo třeba skupiny mladých výletníků je raft vhodný řešením. Univerzální člun pro čtyři až šest členů posádky je dostatečně pohodlný a navíc bezpečný. Jeho výhodou je velká stabilita, kterou zaručuje příčný profil lodi. Dají se s ním bez větších problémů sjet téměř veškeré řeky, které v České republice jsou. Vodáci, jenž mají v plánu vyrazit na těžší úseky s divokými peřejemi, by měli raději zvolit některý ze sportovnějších typů raftu.

Kajak pro odvážnější

Další možností je nafukovací kajak. Ten má nesporné výhody díky své skladnosti, což se hodí zejména při dovolené na vzdálenějších místech. Prodávají se typy, které váží pouhých šest kilogramů.

Existuje celá řada nejrůznějších modelů – jednomístných, dvoumístných, otevřených i uzavřených nafukovacích kajaků s dostatečným množstvím prostoru pro zavazadla. Podle zamýšleného druhu použití jsou vhodné pro rekreaci, vícedenní výlety i pro sjezdy divoké vody.

Okomentuj jako první článek "Nafukovací lodě jsou na dovolenou ideální"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..