NÁZOR: Dění v Sigmě aneb Jak se pere špinavé prádlo přes média

Být příznivcem fotbalové Sigmy je složité, rozhodně je to pro jednice s dobrým „srdcem“, protože těm méně zdravým, jde dost často o život. V posledních letech si musí lidé přející olomouckému klubu připadat jako na horské dráze. Vynikající výkony na hřišti jsou totiž odsouvány do pozadí kvůli sérii událostí po vypuknutí korupční aféry.

Po první vlně této masáže tep fanouška Modré laviny opět vyletěl při výhře v poháru a následně v superpoháru, šlo ale o příjemný a zdraví prospěšný stimul.

Poslední týdny však jsou už pro příznivce Sigmy opět dobou neklidnou. Jak už si musel olomoucký fanoušek zvyknout, tak to „přišlo“ po uveřejnění tajného dokumentu. Je jedno jestli jde o tajnou nahrávku kolegy nebo jinak tajné materiály, vždy s tím má co do činění (údajný) příznivec Sigmy Jiří Kubíček. V tom případě je to průser. Sigma se díky tomu stala nejvíce mediálně štvaným klubem u nás.

Stojí za úvahu, kdo má z podobných afér, ať už údajných nebo ne, prospěch. Nikdy nic nevznikne a není jen tak, v tomto případě to však nesmírně těžce dopadá na značku SK Sigma Olomouc. Vše bohužel koresponduje se situací a stavem společnosti u nás. Nelze se totiž prokousat slupkou – kdo s kým, proti komu a za kolik.

Sigma je ve své podstatě zajatcem v mocenském boji. Všichni aktéři by si však měli v první řadě uvědomit, že při současném vývoji a tempu už nebude třeba za nějaký čas značka Sigmy zajímavá. Zákulisní tahy v klubu, který je v rozkvětu, jenž během posledních měsíců dokázal zvítězit v národním poháru a superpoháru, ho mohou vyždímat. Z nezadluženého klubu, který hraje stabilně první ligu, má nadstandardní zázemí, má vynikající tréninkové centrum, vlastní stadion a jehož hráči plní reprezentační výběry, může být jen tichá vzpomínka.

Už na úvahách čtenáře nechám, zda se bude více vzpomínat na výhru ve finále poháru nad Spartou nebo korupční aféru. Zda bude tématem u piva v roce 2020 vzpomínání na úctyhodných dvanáct gólů Michala Ordoše během jedné podzimní části sezony nebo rozkol ve vedení Sigmy, kdy není nouze o nevybíravé a „hulvátské“ útoky. Tohle praní „špinavého prádla“ přes média a na veřejnosti je velmi rizikové, protože všechno ulpívá na značce SK Sigma Olomouc. Vkrádá se otázka, jestli je opravdu pořád fotbal pro fanoušky, jestli i oni nejsou pouhou pomyslnou loutkou ve hře, na kterou se vůbec nebere žádný ohled…

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "NÁZOR: Dění v Sigmě aneb Jak se pere špinavé prádlo přes média"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..