Nedokončená série s Nuclears Třebíč

Další soupeřem olomouckých Skokanů v baseballové Extralize byl tým z Vysočiny, který stejně jako domácí celek bojuje o play off. Odehrály se tak velmi těžké zápasy, bohužel vinou počasí se celá série neodehrála a utkání v Třebíči se bude muset odehrát znova.

Úvodní utkání se odehrálo v Olomouci, ještě za dobrého počasí. Začátek zápasu byl význačný tím, že dominovali nadhazovači. Domácím startérem byl Justin Woods, který házel dobré utkání. Za hosty se na kopci představil Lukáš Hlouch. První směny pálkařům vůbec nevyšly a obrana vítězila nad útokem. Obrat nastal ve třetí směně, kdy Skokani třikrát skórovali, ale Třebíč dokázala srovnat výsledek. Na začátku sedmé směny Olomouc vystřídala startujícího nadhazovače a na kopec se dostal reliever Petr Mik. Jeho nadhoz soupeři ovšem více vyhovoval a ten se tak se dostal do výraznějšího bodového vedení. Hlouch házel dobré utkání a trenér Gregor sáhl ke změně až ke konci utkání. Na kopci se představil import Jose Flores, který zastavil domácí snahy o zdramatizování utkání. Třebíč vyhrála v poměru 7:4. Domácí obrana nevyprodukovala žádnou chybu, šestice hráčů odpálila hit.

Série se v sobotu přesunula na Vysočinu. Předpověď počasí nebyla příznivá, ale i tak jsme hodlali odehrát dvě utkání a naplno bodovat. Nuclears nasadili na kopec nadhazovače Daltona Erba. Olomouckým startujícím nadhazovačem byl Viliam Sitár. Erb si poradil s pálkaři a pak nastalo nelehké období pro obranu Skokanů. Domácí tým hned v úvodní směně čtayřikrát skóroval. Hity střídaly mety zdarma a hráči Třebíče se dostávali na mety.

I přes tento fakt se olomoucký tým nesložil a ve druhé směně obsadil mety. Z tohoto tlaku ovšem vytěžil pouze jeden bod. V dohrávce třetí směny pak vystřídal nadhazovače a na kopec se dostal Ondra Schwarz. V dalších směnách se hosté začali prosazovat na nadhazovače Erba a bylo jasné, že přijde střídání. Na kopci se opět představil Jose Flores, který dohazoval páteční utkání. S jeho příchodem se hra uklidnila a druhá polovina utkání nebyla tolik bodově bohatá. V utkání bylo vidět spoustu dlouhých odpalů, a dokonce padl i jeden HR. Olomoucký tým podlehl celku z Vysočiny v poměru 6:12. Hostům se bohužel nepodařilo zachytit začátek utkání a to byl jeden z hlavních z faktorů porážky. Jakub Borůvka a Matěj Lázniček dohromady odpálili 5 H v zápase.

Text: Martin Poledna.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Nedokončená série s Nuclears Třebíč"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..