Některé chyby byly až nepochopitelné, říká trenér volejbalistek

Nepovedený zápas mají za sebou volejbalistky SK UP Olomouc. Ve třetím kole extraligy nestačily na Brňanky (1:3). Trenér Olomouce Jiří Teplý byl po utkání hodně nepokojený s výkonem svých svěřenkyň. „Scházela nám odvaha a udělali jsme hodně nevynucených chyb. Některé byly až nepochopitelné,“ nebral si servítky kouč.

Související: OBRAZEM: Volejbalistky prohrály s Brnem

Po úvodním prohraném setu to v druhém sice vypadalo na zlepšení, ale v posledních dvou sadách na palubovce jasně dominovaly Brňanky. „Sice jsme nekazili servisy, ale chyběl nám důraz. Ve druhém setu jsme soupeře servisem zatlačili, jenže to už jsme potom nezopakovali. Hra byla vyloženě opatrná, což se proti kvalitnímu týmu z Brna nedá,“ pokračoval Teplý.

Volejbalistky SK UP podle svého trenéra měly slabiny i jinde. „Bohužel některé holky dlouho nehrály, proto se projevila menší herní jistota. Utkání se nám nepodařilo od začátku do konce a nenašli jsme odvahu se s tím porvat. Chybělo nám sebeobětování, nasazení a organizace hry. Je to v hlavách hráček. Pokud si to nevyříkají a neuvědomí samy, tak budeme hrát proti silnějším soupeřům pořád předvádět ustrašený volejbal.

Pozitivní zprávou pro domácí bylo, že poprvé v sezoně naskočila Veronika Mátlová, která chyběla kvůli zranění. „Neměli jsme útok, takže jsme tam Mátlovou museli dát. Nedokázali jsme totiž soupeře zatlačit, víceméně jsme jen rozehrávali a dávali jim lehké balony. Veronika tam šla také z toho důvodu, aby se rozehrála pro příští zápasy,“ vysvětlil Teplý.

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Některé chyby byly až nepochopitelné, říká trenér volejbalistek"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..