Nepovedené domácí utkání proti Třebíči

V pátek 7. června se odehrálo další utkání v baráži o Extraligu a domácí Skokani Olomouc hráli proti týmu z Vysočiny. Skokani měli doposud bilanci 0-2, Nuclears naopak 2-0, takže papírový favorit byl jasný, ale baseball je nevyzpytatelná hra.

Olomouckým startujícím nadhazovačem byl Justin Woods a hravě si poradil se všemi třemi pálkaři. Startujícím nadhazovačem hostů byl Jose Flores, který Hanákům vůbec nesedí a zřejmě proto velmi často proti nim hází. V druhé směně hosté odpálili jeden hit, ale víc náš nadhazovač nepovolil. I Skokani se zásluhou Ondřeje Antoše a Martina Zdražila dostali na mety, ale bodovat se jim nepodařilo. Obrana hrála velmi dobře a nepouštěla soupeře do hry. Flores házel velké utkání a vystrikoval dva pálkaře.

Čtvrtá směna byla obratem v dění na hřišti. Třebíčští pálkaři se začali trefovat do nadhozů Justina Woodse a skóre začalo narůstat v jejich prospěch na průběžných 0:4. Poté šli domácí na pálku s cílem zkorigovat stav utkání a Matěj Lázniček odpálil jeden ze svých mnoha hitů v zápase, bohužel další jeho spoluhráči nebyli tolik úspěšní. Justin Woods musel odejít z kopce, neboť měl hodně nadhozů a nebyl úplně v pořádku.

Novým nadhazovačem byl Michal Kohout, který začal opravdu ostře. Hned prvního pálkaře trefil, ale poté seřídil mířidla své ruky a házel striky. I v páté směně se povedlo Třebíči skórovat a výsledek na tabuli byl 0:7 pro Nuclears. V sedmé směně Olomouc opět měnila nadhazovače a na kopec se dostal Ondřej Schwarz. Hosté tohoto střídání využili a po sérii dobrých odpalů skórovali. Matěj Lázniček se pak postavil k domácí metě a opět odpálil dobrý míč do hřiště, který obrana nezachytila, ovšem to bylo z domácí útočné snahy vše.

Osmá směna byla ve znamení mnoho střídání. Skokani v ní udrželi čistý štít a hosté střídali nadhazovače.  Na kopec se dostal zadopolař Trey Bridis. Jeho pomalejší nadhoz domácím více sednul a konečně skórovali. Closerem tohoto zápasu byl Matěj Lázniček, se svou rolí se popasoval velmi dobře a vystrikoval všechny tři pálkaře. V dohrávce poslední směny hosté poslali na kopec Brenta Gillespieho a Skokanům se na něj dařilo. Dali čtyři body a byl to jejich big inning. Nejlepším hráčem olomoucké týmu byl jednoznačně Matěj Lázniček, který odpálil 4 hity a zavřel devátou směnu. Bohužel olomoucký celek ani v tomto utkání nepoznal jak chutná výhra a černá série zápasů bez výhry se povážlivě natahuje.

Text: Martin Poledna.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Nepovedené domácí utkání proti Třebíči"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..