Nervydrásající drama odstartovalo cestu FBS za případnou záchranou

Zatímco v loňském ročníku florbalové Extraligy žen dosáhnul tým FBS Olomouc historického úspěchu a probojoval se do play-off, letos jej opět čekají záchranářské práce. Výchozí pozici má ale dobrou, soupeřem v play-down je poslední tým základní části soutěže. Stačí vyhrát tři zápasy s Jihlavou a nejvyšší ženská florbalová soutěž je pro Olomouc zachována i pro příští sezónu.

Hned první zápas v Olomouci však ukázal, že to nebude úplně jednoduché. Soupeřky z Jihlavy, které se de facto celou sezónu připravují na boj o udržení v nejvyšší soutěži, svou kůži neprodaly lacino. FBS sice začal aktivně a vypracoval si i brankové příležitosti, ale v necelé polovině první části se domácí gólmanka musela dost červenat – nepříliš prudká střela z úctyhodné vzdálenosti skončila za jejími zády. Pár minut na to Lucie Machů vybojovala na vlastní polovině míček a po následné pěkné kombinaci stav zápasu srovnávala Marková. Do šaten se však lépe odcházelo Jihlavě, protože po zahrání volného úderu se opět dostala do vedení.

Prostřední třetina patřila jednoznačně FBS, jehož herní převaha byla markantní. Na vedoucím domácím gólu na 3:2 se svou nedůsledností naprosto jasně podepsala jihlavská obrana, ale olomoučanky svým soupeřkám oplatily stejně – dovolily jim po komunikačním kolapsu mezi brankářkou a obranou snížit na 4:3.

Na počátku poslední třetiny mohla Kamínková několikrát své spoluhráčky výsledkově uklidnit, ale ani jednu ze svých šancí nezužitkovala. Domácí děvčata měla i pak mírnou převahu, kterou však nedokázala brankově zúročit.

Poslední tři minuty závěrečné třetiny byly velmi hektické.  Nejprve Starečková zázračně zlikvidovala obrovskou šanci soupeřek z Vysočiny, tři vteřiny před koncem pak mohla domácí fanoušky přivést do stavu euforie Machů, ale její  zakončení vyrazila Topičová stehnem mimo tyče.

Desetiminutové prodloužení přineslo hru „nahoru-dolů“, v níž měl navrch trochu více domácí tým, ale vynervovaní diváci se branky ani tak nedočkali. Takže o osudu zápasu rozhodovaly samostatné nájezdy. Zatímco v samotném zápase domácí brankářka Starečková nepůsobila nejjistějším dojmem, v penaltovém rozstřelu zcela jasně dominovala nad jihlavskými hráčkami a hlavně díky jejímu skvělému výkonu v této fázi zápasu skončilo první utkání play-down vítězně pro FBS.

Domácí trenér Hausner si po zápase hluboce oddychnul : „Kdybychom proměnili jen šance z první třetiny, tak zápas byl rozhodnutý. Ovšem to je naše stará bolest a navíc děláme spoustu chyb v obranné části. Doufám, že holky si uvědomí, že tohle je play-down a že naše hra v obraně se zlepší a ty zbytečné góly dostávat nebudeme.

TEMPISH FBS Olomouc – FBŠ AL INVEST Jihlava 6:5 s.n. (1:2, 3:1, 1:2)

Branky: 12. Marková, 28. Kamínková, 32. Machů, 34. Zamazalová, 53. Reimerová – 9. Rinaglová, 18. Svobodová, 34. Krupková, 52. Janošťáková, 53. Mácová.

Rozhodčí: Drška, Meisner. Diváci: 73.

Olomouc: Starečková – Reimerová, Pavlíková, Peřinová, Sklenářová, Vysloužilová, Oháňková, Machů, Kamínková, Zamazalová, Marková,  Čechovská, Minarčíková, Lišková. Trenér: Hausner.

Jihlava: Topičová – Svobodová, Rinaglová, Krupková, Raabová, Petrušová, Přibylová, Rychlá, Mácová, Sedláčková, Blažková, Urbanová, Janošťáková, Slavíková.  Trenér:  Jelínek.

Okomentuj jako první článek "Nervydrásající drama odstartovalo cestu FBS za případnou záchranou"