Nezdolní Buldoci porazili vícemistra

Závěr víkendu se nesl ve znamení dohrávky dalšího kola naší ligy a to v „ERIK HALE“, kde od 21.45 hodin proti sobě nastoupil druhý tým tabulky proti třetímu, resp. Kačeři proti Buldokům. Oba týmy se už dobře znají z předchozích kláních. Vzájemné zápasy vždy přinesly hokej nejvyšší kvality. A tak není divu, že i v neděli bylo vyprodáno. V ochozech se tlačilo přes 19 tisíc diváků a fanoušků obou týmů. Převahu měli v hledišti Buldoci, protože mají ve svém středu charizmatického Čolka, Boudu jenž hraje především pro svůj fan club a hvězdu Vokouna Změldu. Na střídačce nechyběla osvědčená dvojice pan Smolík kouč a masérka Lucie. Ta svými hlasivkami neustále povzbuzovala tým a hnala jej kupředu.

Související: Výsledky 4. kola

Buldoci, povzbuzeni vítězstvím v minulém kole nad nevyzpytatelným MILEM 12:11, vstoupili do utkání aktivně a zasypali brankáře Kačerů sprškou střel. Už v čase 1:14 se černý projektil zastavil až v síti Kačerů a šťastným střelcem úvodní branky byl Véna po vzorné souhře celé formace. Vénovi gratulujeme nejen k brance, ale i k výraznému životnímu jubileu. V sobotu přežil oslavu svých 40tin a v neděli přiletěl včas z Las Vegas se slovy „Jsem připraven, jsem profesionál“.

Po brzkém vyrovnání (1:28), jsme museli čelit přesilové hře domácích. Na světelné tabuli svítil čas 9:15 a Kačeři se ujali vedení 2:1. Následně však v čase 10:43 zavelel Poli svým nádherným gólem k obratu a jeho třetí útok se po právu těšil. A to nebylo zdaleka vše. Za minutu lídr Žova a v 13:41 snajpr Laco stanovil skóre na 2:4 pro Buldoky. Závěr třetiny jsme dohrávali v oslabení po Čolkově skvěle technicky provedeném obranném zákroku, který oba rozhodčí nepochopili a vyloučili jej na dvě minuty. Třetina skončila a Buldoci přestříleli Kačery 20:12. Výborná třetina, skvělé tempo, fantastická kulisa.

Do začátku druhé třetiny vletěli Kačeři s jasným cílem, zvrátit vývoj utkání. Měli více ze hry a jejich tlak přinesl fauly hostí a následnou přesilovou hru 5 na 3. Nezdolní Buldoci přečkali tuto situaci i díky úžasným zákroků Změldy Vokouna. Kačeři tlačili a jejich snaha nebyla marná. V 23. minutě snížili na rozdíl jednoho gólu. V pohodě hrající Michal Žova si však udělal z obránců Kačerů stojany a elegantně zavěsil pod horní tyčku. Vedeme opět 3:5! El bunda jde v této třetině podruhé na trestnou lavici, ale krotí hlavou. „Pane rozhodčí, jsem bez viny, to je nespravedlivé,“ říká.

Žel sudí z Arménie mu nerozuměli a trvali na svém. Kačeři za minutu snížili a za další dokonce vyrovnali na 5:5. Skvělá podívaná, hokej nejvyšší kvality. Těsně před přestávkou, konkrétně 28:30 si vzal slovo Jaša a svým typickým důrazem před brankou Kačerů se zbavil dvou o hlavu vyšších obránců a zavěsil. BRAVO Jašo!!! Vedeme 5:6. Třetina končí, Kačeři se moc a moc snaží. Tahají však za kratší konec provazu. Kačeři přestříleli Buldoky 17:10. Co je ale důležité – stále vedeme.

Třetí třetina začala a všem bylo jasné, že jde o nejdůležitější fázi utkání. Bouda obětavým obranným blokováním střely si přivodil bolestivé zranění, kdy ho zasáhl kotouč do oblasti mezi přilbu a ramena. Ret mu natekl a do konce třetiny ho měl jako KAČER!!! Skvělé mimikry. I pro toto fanoušci a hráči Boudu milují. Je to prostě šoumen.

34:23 Kačeři využili drobné zaváhání Buldoků při střídání a vyrovnávají na 6:6. Trenér Smolík nařizuje všem hráčům na střídačce zpívat sborově Marsejézu. A skutečně tato libozvučná píseň se dostala pod kůži, dostáváme Kačery pod tlak a v čase 35:30 se Žova podruhé prosazuje a strhává vedení na stranu Buldoků. Vedeme 6:7. Ale do konce je ještě daleko. Dvě a půl minuty před koncem utkání si jde Véna sednout na trestnou lavici za přetížení ledové plochy v rohu kluziště. Nové pravidlo, které čeští ligoví rozhodčí ještě ani jednou neuplatnili! Marné jsou protesty štíhlouna Brumiho, Boudy a Změldy Vokouna. Chlapci, vraťme se zpátky na svá místa a hrajme opět svou hru.

Zahraniční rozhodčí evidentně straní domácím. Avšak mentálně vyspělí Buldoci přečkávají i tuto hru v oslabení a hra jde do finále. Kačeři odvolávají svého brankáře. K údivu všech jde tento chlapec místo na střídačku, do pole a hodlá vstřelit branku!!! To je nevídané. Dovolím si mezi jednotlivými slokami Marsejézy po očku sledovat světelnou tabuli a potichu odpočítávám. KONEC, je dobojováno. Buldoci vítězí po heroickém výkonu 7:6 na půdě vícemistra Kačerů. Lucie vzlyká dojetím a my chlapi, ječíme jak smyslů zbavení. Dokázali jsme to. Tuto třetinu jsme sehráli výborně. Vyslali jsme na branku Kačerů 12 střel, zatím co oni jen 6.

V kabině čekáme na výsledek utkání MILO Tršice, které by v případě výhry MILA mohlo tabulku naší východní divize pořádně zdramatizovat.

Jdeme se všemi hráči na jedno malé desetisupňové pivo a pak hajdy na letiště. Zítra musíme ráno do fabriky.

Utkání skvěle sedlo naší Uničovské formaci (Žova + Žova M. + Véna), kteří měli svůj minizápas 4:1. Hlavní hvězdou zápasu byl vyhlášen Kopi za svou nadnášku a Albi za nejsympatičtější styl bruslení. Všichni Buldoci dnes odehráli skvělé utkání a za to jim patří náš dík a obdiv. Hoši děkujme.

Autor: Buldok

Okomentuj jako první článek "Nezdolní Buldoci porazili vícemistra"