Nové Sady potvrdily pověst favorita

V šestém kole fotbalové divize žen zvítězily Nové Sady v Ostravě 4:1. Olomoucké hráčky potvrdily pověst favorita soutěže, a přestože se na ně domácí připravili – konečně měli několik hráček na střídání, tak si hosté odvezli tři body. Nové Sady měly po celou dobu mírnou převahu a pokusy domácích o korekci skóre se jim dařilo eliminovat. Tři branky do sítě domácích vstřelila Mokrušová a jednu Černušková. Hosté nastoupili bez jedné ze svých opor – hráčky Lexové, ale i tak neměly s domácím týmem vážnější problémy.

První gól padl až ve 31. minutě, do té doby se zatím sváděl boj o každý metr mezi šestnáctkami. Postupně se tlak novosadských děvčat zvyšoval, hra se odehrávala kolem vápna domácích, kde Černušková chytře prosmýkla míč dobře hlídané Mokrušové, ta se však kličkou zbavila obránkyně a stejně tak i vybíhající brankařky a z úhlu dávala do odkryté brány svůj dnešní první gól. O osm minut později si radost z gólu Mokrušová zopakovala, opět ve spolupráci s Černuškovou, od které dostala míč uličkou, kam si aktivně naběhla a opět lehce překonala vybíhající domácí gólmanku – 0:2.

Od začátku druhého poločasu hrály hostující hráčky aktivněji, vytvořily si několik šancí k zakončení, ale zatím nepřesně. V 56. minutě zahrávala Bartošková rohový kop, ve vápně přesně našla Černuškovou, která tvrdě z první narvala míč do domácí branky a zvýšila na 0:3 pro Nové Sady. Po rozehrávce šly ale domácí hráčky aktivně dopředu, překvapily hostující obranu, využily její chyby a tak se kapitánka domácích Bulavová dostala svým únikem po levé straně do vyložené brankové příležitosti, kterou využila a snížila na 1:3.

Domácí potom zvýšily aktivitu, z které vytěžily několik standardních situací, ale gólově je nezužitkovaly. Novosadské fotbalistky pak již ovládly dění na hřišti a v závěru zápasu v 89. minutě ještě ozdobily výsledek tohoto zápasu třetím dnešním gólem Mokrušové po spolupráci a nahrávce s Petrášovou a uzavřely tímto skóre tohoto zápasu na 1:4 a odvezly si tak do Olomouce zasloužené tři body.

Příští mistrovské utkání hrají fotbalistky FK Nové Sady na domácím hřišti v sobotu 28.9.2013 v 11 hodin se soupeřkami z FC Vítkovice 1919.

Slovan Ostrava – FK Nové Sady 1:4 (0:2)

Sestava Nových Sadů: Lakomá, Smičková, Vytřísalová, Kopečková, Teindlová (71. Balusová), Bartošková (67. Molerová), Petrášová, Mokrušová, Paděrová (79. Hrabalová), Suchánková (46. Bellová), Černušková.

Góly: 3 x Mokrušová (31., 39. a 89.), Černušková (56)

Okomentuj jako první článek "Nové Sady potvrdily pověst favorita"