Novinka v extralize – od 5. zápasu až do rozhodnutí

Oslava s fanouškyDěkovačka po zápase HC Olomouc

Velká novinka čeká od nové sezony hokejovou extraligu. Od 5. zápasu se bude hrát v play-off až do rozhodnutí, tedy bez samostatných nájezdů. Rozhodla o tom dnešní Valná hromada Asociace profesionálních klubů.

Valná hromada profesionálních klubů na zasedání dne 20.5.2015 uzavřela sezónu Tipsport extraligy 2014/15. Kluby pogratulovaly HC Vervě Litvínov k zisku prvního titulu a přijaly mezi sebe staronového člena Piráty z Chomutova, když jednání se za nováčka zúčastnil Jaroslav Veverka ml. Premiéru mezi manažery si odbyl Tomáš Vlasák za Plzeň a Jaromír Kverka za Karlovy Vary. Namísto dosavadního viceprezidenta Vladimíra Pittera ze Slavie Praha byl viceprezidentem APK LH zvolen Prokop Beneš z HC Oceláři Třinec.

Stávající sezónu zhodnotil ředitel extraligy Josef Řezníček v předložené zprávě. Podle ní se oproti minulé sezóně zvýšila průměrná návštěvnost v základní části, na druhou stranu narostl celkový objem uložených pokut, což souvisí s více jak stoprocentním nárůstem případů, které řešila disciplinární komise. Od další sezóny obdrží disciplinární komise upřesnění pravidel pro posuzování nesportovního chování na stadionech. Proběhlou sezónu zhodnotil ve zprávě Pavel Halas s tím, že se rozšíří důraz rozsah vzdělávání rozhodčích, včetně zahraničních výměn, akcí pro rozhodčí apod. Klubům bylo předloženo celkové hodnocení výkonů jednotlivých konkrétních rozhodčích.

Kluby reagovaly na ohlasy na proběhnuté play-off a pro nadcházející sezónu odsouhlasily změnu spočívající v tom, že od 5. pátého zápasu série se bude utkání prodlužovat do rozhodnutí a nebudou v něm rozhodovat samostatné nájezdy. Tedy po domácích sériích se hraje do rozhodnutí. Důvodem je, aby o postupujícím celku (s výjimkou případu, kdy jeden klub vyhraje tři úvodní zápasy) bylo rozhodnuto přímým soubojem obou týmů. V souvislosti s prováděním nájezdů se od nové sezóny budou nájezdy provádět na obě branky, nikoli na jednu jako dosud.

Systém předkola, postupu i sestupu zůstává zachován, i když byly diskutovány varianty přímého postupu a sestupu a další modely. Od nové sezóny bude platit pravidlo navržené Spartou Praha, že klub může nasadit šest cizinců, ovšem počet licencí pro cizince není omezen. To umožní klubům doplnit kádr a vyzkoušet více hráčů, aniž by ohrozily zatím platnou kvótu šesti licencí.

Od nové sezóny bude ve spolupráci s výhradním marketingovým partnerem Tisport extraligy -agenturou BPA a portálem hokej.cz připravován projekt Hokejka, který bude sdružovat hokejovou komunitu napříč všemi soutěžemi ledního hokeje.

Okomentuj jako první článek "Novinka v extralize – od 5. zápasu až do rozhodnutí"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..