Novosadské fotbalistky přehrály Štramberk

V desátém kole MSDŽ přivítaly na svém hřišti fotbalistky Nových Sadů mladý ambiciózní celek ze Štramberku. Utkání se hrálo hned od začátku ve vysokém tempu, k vidění byl velmi kvalitní zápas s pohlednými akcemi a mnoha brankovými příležitostmi na obou stranách. V tomto zápase vynikly obě brankařky, které svá družstva mnohokrát za zápas podržely.

Prvního gólu se dočkaly domácí až v 35. minutě, kdy po několika nevydařených brankových příležitostech se Mokrušové konečně podařilo skórovat. Přesnou nahrávku uličkou mezi obránci dostala od Lexové a obránkyně Štramberka již nestačily gólu zabránit. Ve 43. minutě si Nováková svým aktivním naběhnutím vyžádala přesnou nahrávku od Bartoškové, míč zatáhla po levé straně a přesným centrem našla ve vápně nepohlídanou Mokrušovou, která zpracovala míč přímo před překvapenou brankařkou a kolem ní poslala míč podruhé do branky Štramberka. Poločas 0:2.

Po přestávce se v aktivní hře na obou stranách pokračovalo. V 52. minutě Kopečková rychle rozehrála trestný kop a připravila tak šanci pro rychlou Mokrušovou, která si poradila s obranou hostů a své sólo zakončila přesnou trefou a svým dnešním hattrickem upevnila vedení Nových Sadů. Hostující hráčky se ale v žádném případě nevzdávaly a svým zvýšeným tlakem proniky do pokutového území, kde domácí Smičková zastavila jejich akci nedovoleným způsobem, a byl nařízen pokutový kop. Ten Štramberská brankařka Kociánová s přehledem proměnila. V 75. minutě domácí obrana nepochopitelně zbytečně držela dlouho míč a místo razantního odkopu se míč dostal až k Štramberské M. Davidové, a ta ránou ze šestnáctky snížila na 3:2. Hosté ucítili šanci na vyrovnání a jejich trenér hnal všechny do aktivity na polovinu domácích. To ale nadělalo v řadách hostů spíše zmatek, a tak této situace využila domácí Paděrová, která utekla již nepozorné obraně hostů a její sólo mohla zmařit jen dobře vybíhající brankařka Kociánová. Paděrovou sice vytlačila do úhlu, ale té se ještě podařilo nahrát rychle přesně před branku nabíhající Hrabalové, která míč dorazila do brány a pojistila tak vítězství žen FK Nové Sady s konečným výsledkem 4:2.

Utkání skončilo nakonec zaslouženým vítězstvím domácích, kdy i přes aktivní a mnohdy zbytečně tvrdou hru hostů měly domácí hráčky více ze hry a dokázaly proměnit své šance. A tak i nadále tedy hráčky Nových Sadů si drží první místo v tabulce MSDŽ skupině A.

FK Nové Sady – Kotouč Štramberk 4:2 (2:0)

Góly: 3 x Mokrušová (35., 43.,52.min.), 82. Hrabalová.

Sestava Nové Sady: Šogorová, Smičková, Vytřísalová, Teindlová (30. Kopečková), Nováková, Bartošková (84.min.Balusová), Petrášová (60. Suchánková), Lexová, Paděrová (86. Kubečková), Mokrušová, Černušková (64. Hrabalová).

Okomentuj jako první článek "Novosadské fotbalistky přehrály Štramberk"