Novosadské hráčky remizovaly s Bruntálem

Jednoho z nejtěžších soupeřů v MSDŽ skupiny A přivítaly hráčky FK Nové Sady na své půdě v neděli při svém prvním domácím mistrovském utkání, kdy hostily družstvo TJ Olympia Bruntál. V minulých dvou kolech byly Novosadské dívky úspěšné a nastřílely 18 gólů a chtěly v tom pokračovat.

Družstvo Bruntálu ale mělo za sebou stejně úspěšné utkání a po vítězství toužily stejně jako domácí a bylo to znát hned od prvního okamžiku zápasu. Vysoké tempo, bojovnost a gólové šance ozdobily tento vynikající zápas, poločas byl 0:0 – neprosadila se Lexová, která střílela těsně vedle, Mokrušová nastřelila tyčku a příležitosti Černuškové a dalších hráček znemožnila výborně chytající brankařka Bruntálu.

Ve druhém poločase se pokračovalo v boji o cenné body. V 51. minutě ale došlo ve vápně domácích v souboji o míč k faulu na hráčku Bruntálu a rozhodčí ukázal jednoznačně ke značce pokutového kopu. Hráčky se tedy odebíraly k vykonání nařízené penalty, ale mezitím se míč dokutálel do branky a pan rozhodčí Radek Běhal „změnil rozhodutí“ (jeho vlastní vyjádření na náš dotaz po zápase) a nařízenou penaltu změnil na gól – a Bruntál se tedy takto kuriózně ujal vedení 0:1.

Na protesty se domácí ani nezmohli, protože nemohli předvedenému výkonu rozhodčího uvěřit. Hráčky Nových Sadů byly zaskočeny a Bruntál je dostal pod tlak. Postupně se ale z tohoto tlaku svou bojovností a pílí vymanily a snažily se výsledek upravit, hrozily z rychlých protiútoků, ale štěstí v zakončení dnes chybělo. Dočkaly se až v 85. minutě, kdy z levé strany asi ze 30 metrů kopala Mokrušová přímý kop a místo centru raději míč přímo zatočila do šibenice Bruntálské branky a zařídila tak v závěru utkání alespoň bod za remízu 1:1.

FK Nové Sady – TJ Olympia Bruntál 1:1 (0:0)

Góly: 85. Mokrušová.

Sestava: Lakomá, Petrášová, Vytřísalová, Teindlová, Kopečková, Nováková, Molerová (46. Suchánková), Mokrušová, Paděrová (70. Pospíšilová), Lexová, Černušková. Náhradníci: Balusová, Hrabalová, Kubečková, Šogorová.