Novosadské hráčky si v prvním kole zastřílely

Ilustrační foto

V letošním soutěžním ročníku došlo na Moravě ke změnám v soutěžích, zrušena byla pro nezájem družstev Moravskoslezská liga žen a družstva tak byla zařazena do třech divizí. Ženy Nových Sadů jsou v MSDŽ skupina B. V družstvu došlo ke změnám, činnost ukončila opora týmu Hana Lexová, dále Pikartová, Móri, Suchánková. Do družstva přišla z hostování zpět Marková, tým se rozrostl o další mladé hráčky, které po zapracování již nastupují v základní sestavě. Vedle týmu žen je zařazen v novém soutěžním ročníku také celek juniorek, který se na Nových Sadech podařilo založit právě z mladých příchozích hráček.

V prvním mistrovském utkání na domácí půdě čekal domácí, nováček soutěže AFK Prostějov. Nově založený klub bez fotbalových zkušeností a znalostí pravidel, přijel s jedenácti hráčkami, které bohužel zápasové tempo nevydržely a některé ani nedohrály. V utkání vynikla brankařka Jetelová, která hostující tým velice podržela, ale zkušenějším domácím přesto dvanáct střel pustila do sítě.

Již v páté minutě otevřela skóre Mokrušová, která v zápase dala celkem tři góly, vždy po pořádném zamotání hostující obrany svými kličkami. Marková přidala také tři góly, které vsítila díky svým dravým průnikům do vápna soupeře a přesným střelám. Po dvou gólech přidala Kubová, když po pravé straně dvakrát prošla až před gólmanku a chytře ji obstřelila, a Kopečková svými střelami z dálky Jetelovou dvakrát našla nepřipravenou a míče ji propadly do sítě.

Z nacvičeného signálu při zahrávání rohového kopu tečovala míč do brány Vytřísalová a v závěru utkání přidala svůj první mistrovský gól mladá nadějná hráčka Strnadlová po důrazném doklepnutí vyraženého míče. Utkání tak skončilo výrazným vítězstvím domácích 12:0, hra sice nebyla moc pohledná, protože se odehrávala na polovině hřiště hostů a v přehuštěném prostoru nemohly domácí hráčky uplatnit svou kombinační hru.

FK Nové Sady – AFK Prostějov City 2016 12:0 (7:0)

Branky: 5., 14., 63. Mokrušová, 31., 35., 57. Marková, 43., 87., Kubová, 45., 59., Kopečková, 40. Vytřísalová, 86. Strnadlová. Rozhodčí: Kulička – Hrůzek , Piňos. Diváků: 50.

Nové Sady: Ondruchová, Vytřísalová, Kubová, Balusová, Slaninová, Kopečková, Harenčáková, Mokrušová (K), Nováková, Barošová, Marková, Strnadlová, Nesňalová. Trenér: Pavel Rücker.

Prostějov: Jetelová, Gnipová, Halgašová (K), Neherová, Nováková, Matoušková, Nechvátalová, Klimešovám Maťová, Vrbová, Zbořilová. Trenér: Miroslav Krotil.

Okomentuj jako první článek "Novosadské hráčky si v prvním kole zastřílely"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..