O víkendu je Olomoucká dvacítka

Další ročník Olomoucké dvacítkySmetanovy sady opět ožijí barevnými dresy chodců. Foto: Jaroslav Polák

Na neděli 29. března připravili pořadatelé z AK Olomouc na kolonádě Smetanových sadů již 49. ročník „Olomoucké dvacítky“ ve sportovní chůzi. 

Pro rok 2015 byli olomoučtí funkcionáři pověřeni pořádáním hlavního závodu v délce 10 km, který je zařazen do soutěže družstev poprvé do naší extraligy mužů a  žen a rovněž tak pro chodce I. a II. atletické ligy. Vzhledem k tomu, že se jedná o extraligu, dá se očekávat že do Olomouce zamíří naše chodecká elita, která na nedávných závodech dosáhla velmi dobrých výsledků.  

Ve švýcharském Lugánu na prestižním zavodě LUGANO THORPY juniorská světová rekordmanka a medailistka z loňského ME A. Drahotová ovládla kvalitně obsazenou dvacítku a vítězným časem 1:28:52 min. vyhověla nominačním kritériím pro MS v Pekingu. 

Na DUDINSKÉ PADESÁTCE 2015 zase dobrý výkon předvedl Gdula, který na 50 km závodě osobním rekordem  3:59:03 hod. nejen vybojoval titul mistra ČR, ale i splnil limit na MS do Pekingu. Další český chodec Schrom si časem 4:09:39 hod. zajistil účast na EP ve španělské Murcii.

Chodecké dopoledne zahajuje závod na 1 km v 9,45 hod., pak následuje závod na 3 km v 10:15 hod. a hlavní závod na 10 km bude odstartován v 11 hodin. Cíl všech závodů je před hudebním pavilonem ve Smetanových sadech.

Autor: Jaroslav Polák

Okomentuj jako první článek "O víkendu je Olomoucká dvacítka"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..