Obrat se nekoná. Mora končí

Hokejisté Olomouce v sedmém rozhodujícím duelu v semifinále proti Chomutovu neuspěla. V první třetině se sice mohla dostat do vedení, ale Řípa z trestného střílení gól nedal. Domácí naopak dokázali rozvlnit síť za Kašíkem dvakrát a po výsledku 2:0 postupují do finále. Ani Mora se tak nestala prvním týmem v historii českého hokeje, který by otočil sérii z 0:3 na 4:3, a sezona pro ni končí.

První část byla velmi vyrovnaná, oba týmy měly několik dobrých příležitostí a brankáři museli být neustále v pozoru. V 15. minutě bylo na chomutovském stadionu pořádně živo. Sotva co Olomouc přežila oslabení, udělal na modré čáre chybu domácí Grof a ujíždějícího útočníka Řípu musel faulovat. Rozhodčí nařídil trestné střílení, bohužel pro Kohouty však Řípa se svým bekhendovým pokusem na Řehoře nevyzrál. A tak platilo pořekadlo – nedáš, dostaneš. V 16. minutě se v útočném pásmu Chomutova prosmýknul Jakub Orsava mezi dvěma bránícími Kohouty a přesnou střelou překonal Kašíka mezi betony.

Piráti zkraje druhé periody dostali další výhodu přesilové hry. V té od  modré čáry tvrdě pálil Palin, jeho střelu se podařilo tečovat kapitánu Kraftovi a domácí se dostali do vedení 2:0. Prakticky vyřadit Olomouc ze hry mohli Sikora a znovu Kraft, ovšem Kašík byl v obou případech úspěšných. V 38. minutě už se zdálo, že Chomutov přeci jen půjde do tříbrankového vedení. Domácí hokejisté se radovali z branky, ale opakovaný videozáznam ukázal, že se puk otřel pouze o tyč hostující klece.

Ve třetí části si Chomutov víceméně hlídal svůj náskok a jen olomoucký brankář Kašík dával Hanákům naději na finále. V polovině třetiny si Mora zahrála svou první přesilovku v zápase, Řehoře však výrazněji neohrozila. Ve zbytku utkání si už Piráti postup do finále první ligy nenechali vzít.

Mora v 7. utkání napínavé semifinálové na severu Čech nevstřelila ani jednu branku, a po velké páteční euforii tak sezona končí, Hanáci však mohou z této série odejít se zdviženými hlavami.

Piráti Chomutov – HC Olomouc 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Orsava (Macháček, Palin), 23. Kraft (Palin, Jíra). Rozhodčí: Šindler, Svoboda – Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:10, navíc TS pro OLO. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4712. Konečný stav semifinálové série: 4:3 pro Chomutov.

Chomutov: Řehoř (Duba) – Palin, Pulpán, Grof, Havíř, Pavlas, Mrázek, Macháček – Jíra, Kraft (C), Hřebejk – Hruška, Diviš, Gajovský – Ondřej, Sikora, Hromas – Orsava, Endál, Rachůnek – Fiala.

Olomouc: Kašík (Žigárdy) – Lhotský, Staněk, Bartoň (C), Ondrušek, Janáček, Kotvan, Nedbálek, Horák O. – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pekr, Řípa, Haluza – Kolouch, Ministr, Kucsera – Rác, Pšurný, Vodný.

Okomentuj jako první článek "Obrat se nekoná. Mora končí"