OBRAZEM Sigma U15 na Nike Premier Cup v Maďarsku

Naděje Sigmy kategorie U15 bojovaly o víkendu na evropském finále Nike Premier Cup v Budapešti v konkurenci dalších 19 týmů z celé Evropy. Nakonec si odvezli šesté místo, i když po vítězství ve skupině mysleli ještě výš. I tak jde o historický úspěch celé české kopané.

Svou skupinu C mladí fotbalisté Sigmy ovládli, postupně porazili MTK Budapešť 2:1 a  Maribor, Crvenu Zvezdu Bělehrad a Porto shodně 1:0. Postoupili tak z prvního místa, společně s Fenerbahce Istanbul jako jediní bez ztráty bodu. Ve čtvrtfinále narazili na Puskás Akademii a domácí tým, už v tomto nízkém věku s podporou sudích vyhrál toto klíčové utkání 2:1.

V soubojích o umístění porazila Sigma tým Croatia Záhřeb 1:0, v duelu o konečné páté místo však podlehla Austrii Vídeň 3:0, takže celkově skončila šestá. Celkovým vítězem se stal Fenerbahce Istanbul před PSV Eindhoven a CZ Bělehrad.

Foto: nikemedia.com

1 Komentář v článku "OBRAZEM Sigma U15 na Nike Premier Cup v Maďarsku"

 1. Paráda,

  konečně jsem někde po dlouhém hledání našel, jak dopadla ta Eu kvalda. Nemohl jsem to nikde najít a za 65dní začíná světové fin…. tak děkuji 🙂 Škoda přál jsem to klukům, protože když koukám na Dorost Sigmy (mladší žáci a Bčka hlavně), tak kralují v soutěžích a určitě bude do budoucna na čem stavět. Jen jestli mohu menší dodatek k článku tak k:

  I tak jde o historický úspěch celé české kopané……

  Protože:

  1996 – 1997 FK Zlín se probojoval až na světové finále v Kapském městě
  2000 – 2001 FC Baník Ostrava – 3. na Eu finále a 5. na světovém finále
  2001 – 2002 FK Zlín – 2. na Eu finále a také na světovém fin. v Portugalsku
  2003 – 2004 SK Slavia Praha – 1. na Eu finále v Helsinkách a postup na světové finále do Manchasteru United (od toho roku, turnaj pod záštitou Man. U. a přejmenovám na Manchaster United Premier Cup)
  2006 – 2007 SK Slavia Praha – 7. na Eu finále v holandském Lisse
  2007 – 2008 FC Vysočina Jihlava – 5. místo na Eu finále
  2008 – 2009 SK Slavia Praha – 7. na Eu finále

  Takže těch úspěchů je více a jen že určitě svědčí o kvalitách našich super fotbalistů a budoucích nadějí. Někteří z dřívějších už září na světové profi scéně teď, tak pevně doufám že kluci z Olomouce za pár let budou také takhle záři a vrátí Náš reprezentační fotbal do starých kolejí, kam určitě patří.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..