OBRAZEM Velká cena Olomouce v atletice

Špičkové výkony v kouli na světové úrovni a k tomu řada překonaných limitů na světové i evropské šampionáty různých kategorií, takový byl 43. ročník Velké ceny Olomouce v atletice. Největší ozdobou byl souboj koulařů, ve kterém bylo pět borců s osobákem přes dvacet metrů. Všem vládl místní odchovanec ve službách pražské Dukly Ladislav Prášil. Bronzový z loňského halového mistrovství Evropy a pátý z mistrovství světa v moskvě vyhrál prvním pokusem, který přistál na 20,56 metru. „Ani jsem nečekal, že hodím tak daleko. Máme po soustředění v jihoafrické republice a byl to pro mě první závod po zranění boku,“ uvedl Prášil.

V soutěži nakonec předvedl tři pokusy a pak i kvůli proměnlivému počasí nepokračoval. I tak si z úvodnícho závodu sezony odnesl splněný limit na mistrovství Evropy, stejně jako druhý Jan Marcell (20.10) z VSK Univerzita Brno. „Nejsem moc spokojený, protože dnes jsem cítil, že můžu hodit kolem 20.50,“ litoval. „Jenže tak už to bývá, když se člověk cítí až moc dobře.“ Třetím, kdo přehodil limit svazu pro účast na Evropě byl Tomáš Staněk, ten už ale měl jistou účast z dřívějška.

Z olomouckých závodníků byl vidět další koulař Martin Novák, který skončil pátý. Natálie Durčáková brala stříbro v oštěpu (49,98 m), stejně jako dálkařka Michaela Kučerová (565 cm), výškař Marek Navrátil byl výkonem 205 centimetrů čtvrtý.

Kompletní výsledky zde

Foto Miloslav Jančík

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/105920281973465431091/albumid/6011135834660009601?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Okomentuj jako první článek "OBRAZEM Velká cena Olomouce v atletice"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..