Blog: Ocel na ocel!!! Čím bude letošní finále extra?

Už je to tady!!! Finále hokejové extraligy, a to ne ledajaké – proti sobě nastoupí dva kluby z jednoho kraje, dva týmy z Moravy a Slezska, dva mančafty ocelářů, prostě finále snů pro fanoušky obou týmu…víte, o kom mluvím – HC Vítkovice Steel a HC Oceláři Třinec.

Proč je to taková událost? Rozhodně na tomto místě neříkám, že finále s HC Slavia Praha nebo HC Eaton Pardubice by přineslo horší hokej, ale určitě by mu chyběl náboj derby. Naposledy se podobné finále odehrálo v sezoně 2005/2006 mezi Spartou a Slavií. No a popravdě řečeno my Moraváci a Slezané většinou nemusíme pražské „S“, takže i toto finále pro nás nemělo zvláštní příchuť.

Poslední moravské finále (přímo s příchutí slivovice) proběhlo v sezoně 1998/1999 mezi Vsetínem a Zlínem… teda je to už doba, pro fanoušky bych ji nazval přímo absťákem. Dokonce od slavné éry Vsetína se titul na Moravě objevil jen jednou, a to u rivala ze Zlína.  Ale teď je to tu zase, opět tvrdé derby jako před jedenácti lety a navíc jistota, že mistr bude od nás.

Oba finalisti mají hlad po titulu. Vítkovice se naposledy staly mistrem Československa v roce 1981. Nesedí vám tam něco? Ano naposledy to bylo ještě v Československu. V rámci české ligy se probojovaly třikrát do finále, a to včetně loňska. Třinec je na tom ještě hůř, na titul nikdy nedosáhl a ve finále je teprve po druhé. Jeho fanoušci namítnou, že letos vyhrál celou základní část, ale co to znamená? Poslední vítěz základní části se stal mistrem v roce 2002.

A do výčtu těchto statistik nesmím opomenout ani tolikrát připomínaný výkon třineckého útočníka Martina Růžičky. V kanadském bodování přepsal, dvaceti šesti body a z toho čtrnácti góly, dva roky starý Červenkův rekord. Navíc mu do konce sezóny chybí minimálně čtyři finálové zápasy. Televizní komentátoři začali připomínat i federální rekord Žigmunda Pálffyho. Jeho osmnáct gólů se před Růžičkou třepe.

To vše nás láká na krásnou podívanou extraligového finále okořeněnou uhlím a ocelí. Navíc ojedinělý je i vztah fanoušků obou týmu, kteří během sezony i play off podporovali finálového soupeře. Třinečtí přáli Vítkovicím úspěch s Pardubicemi a Ostraváci naopak podporovali Třinec proti Slavii. Pro oba týmy je to finále snů.

Okomentuj jako první článek "Blog: Ocel na ocel!!! Čím bude letošní finále extra?"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..