OHL: 7. kolo

Během soboty se odehrály všechny zápasy Okresní hokejové ligy.

Kačeři Uničov – Milo Olomouc 3:3

Branky: Navrátil (Burda), Žákovčík (Parma), Hönsch (Klíč)Lakomý 2, Vitásek.

V zápase plném osobních soubojů, jenž okořenila i rvačka, za kterou by se nemuseli stydět ani rváči z NHL, skončilo po boji remízou. Od úvodu měli lehce navrch uničovští, kteří jako první vstřelili branku. Na úvodní zásah dokázalo Milo odpovědět. Kačeři však poslednímu týmu soutěže odskočili na rozdíl 3:1.

Milo nesložilo zbraně a bojovalo o slušný výsledek a díky dvěma zásahům v posledním dějství si připsalo druhou remízu v soutěži.

Remíza vůbec nepotěšila Kačeři, protože jejich soupeř o první flek – Everst Tršice – si snadno poradil z Hynkovem.

Everest Tršice – Hynkov 7:1

Branka Hynkova: Liptaj.

Buldoci Olomouc – Mitril Olomouc 9:5 (2:1, 4:3, 3:1)

Branky a nahrávky: 8. Háger (Malina), 12. Lakomý (Jašek), 21. Přibyl (Michal Žovinec), 22. Budina (T. Brumar), 24. Milan Žovinec (Michal Žovinec), 28. Háger (P. Kleisl), 31. T. Brumar, 35. Háger (Malina), 40. Lakomý – 11. J. Brumar, 18. Galásek, 27. Smětal (Venkrbec, Pěcha), 30. Jech (Gašperák), 45. Galásek.

Buldoci: Změlík – Háger, Jašek, Koutek, Albrecht, Milan Žovinec, Michal Žovinec, Lakomý, L. Kleisl, P. Kleisl, Heger, Budina, Martinek, Přibyl, T. Brumar, Malina, Rýc, Korhoň, Kopa.

Mitril: Zatloukal – Jech, Prošvic, Rébl, Urban, Akrap, J. Brumar, Fňukal, Galásek, Gašperák, Bečica, Smětal, Pěcha, Lukáš, Brož, Prucek, Venkrbec.

Buldoci ukončili sérii porážek

Do sobotního utkání nastoupil tým Buldoků bez trenéra Smolíka, který měl tou dobou trenérské povinnosti v Šumperku. Oba týmy hrály ve svých oblíbených dresech a s vervou se do sebe pustili. Buldoci nastoupili ve třech kompletních formacích. Novinkou bylo zařazení Čolka do obrany. To se později ukázalo jako klíčové. Tento chlapec skvěle zapadl do koncepce a byl oživením jak pro hru, tak pro střídačku (jedno vyloučení za velký počet hráčů na ledě).

Hra se přelévala z jedné strany na druhou, avšak oba týmy měly problém s přesností přihrávek. První branku domácích Buldoků vsítil Albi po závaru před svatyní Peťu Zatloukala. S odpovědí Mitril dlouho neotálel a brzy po pěkné kombinaci vyrovnal. Ještě před sirénou uklidnil Laco střídačku Buldoků a zvýšil na 2:1. Po přestávce Mitril vyrovnal po útoku vedeným z pravé strany. Zde se ukázalo, že El bunda musí k očnímu, neboť mu touš v letu zmizel a on ho promáchl…

Klíčovým momentem zápasu byla vstřelená branka Buldoků při vlastním oslabení. Nádhernou sourozeneckou kombinaci bratří Žovů, přesně zakončil starší Milan a Buldoci vedli 3:2. Do druhé sirény se týmu ve žlutém ještě podařilo z dálky překvapit brankáře hostí střelou pod horní tyčku (pan Bouda), uničovskou souhru přetavil v další branku Véna a brejkovou situaci tři na jednoho po střele Pavla Kleisla dorazil do branky Háger. Soupeř vždy lehce kontroval a těsně před druhou třetinou zkorigoval stav na 6:4. Poslední dějství se hrálo na hodně špatném ledě (před námi bylo navíc veřejné bruslení). Obránci Buldoků dnes měli ostře nabito a Brumi i Staňa skórovali nádhernými střelami. Navíc Laco přidal svou druhou branku a stanovil konečné skóre. Kaňkou na utkání bylo vyloučení Michala Žovy na deset minut za úder do hlavy (ale on nechtěl) a zranění jednoho obránce Mitrilu. Nešťastně blokoval střelu tak, že jej kotouč zasáhl do čelisti a přišel o několik zubů. Celkově hra Mitrilu byla „bezzubá“(výrok a hodnocení Kopiho). Hráč Matouš Venkrbec však patřil jednoznačně k nejlepším, kteří se do zápasu zapojili.

V příštím kole hrají Buldoci v „Trunda aréně“ Kačery.

Tabulka
1 Everest Tršice 7 6 0 1 52 17 12
2 Kačeři Uničov 7 4 2 1 36 22 10
3 Autodemont Hynkov 7 4 0 3 34 37 8
4 Buldoci Olomouc 6 3 0 3 29 24 6
5 Mitril Olomouc 7 0 2 5 23 42 2
6 Milo Olomouc 6 0 2 4 19 51 2

Okomentuj jako první článek "OHL: 7. kolo"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..