OHL: Buldoci bojovali až do konce

První utkání semifinálové série Okresní hokejové ligy vyhráli Kačeři Uničov nad Buldoky Olomouc 4:2. Nedělní výsledek 3:3 tedy tým uničovské posunul do finále.

Buldočí okénko:

Tuto neděli jste mi udělali velkou radost. Sice jsme nakonec nepostoupili do vytouženého finále ligy, abychom svedli boj o mistrovský pohár, ale nevadí. To, jak se bojovalo a hrálo, mi stačí. Jste FRAJEŘI.

K odvetnému utkání před domácím publikem jsme řešili problémy se sestavou. El bunda+Žova+Timur odletěli do týmového alpského horského střediska, aby doléčili zranění a načerpali nové síly. Míša Žova z rodinných důvodů zůstal doma a přišel tak o startovné. Prý mu právě narozený synek Kubíček za to stojí! Jsi charakter a my ti GRATULUJEME!!! Celý tým (hlavně manželce). Pavka koupil nedaleko Masokombinát a jako nový majitel si nemůže dovolit zranění a tím pádem absenci. Chce v přestrojení za řadového zaměstnance proniknout mezi lidi – až potom je všechny propustí. Jen tak to funguje. Dlouhodobě zraněný kulak Kuty nám sbíral cenné informace o soupeři z domova a tak našeho kouče pana Smolíka čekal nelehký úkol.

V neděli jsme nastoupili s jedním brankářem, čtyřmi obránci a sedmi útočníky. Kačeři nás zaskočili útočnou hrou a brzy po gólech Radka Ovečkina Hönsche vedli 2:0. Prezident Tršic pan Tilden ve VIP lóži jen nevěřícně kroutil hlavou. „Co to mají Buldoci za taktiku?“ pomyslel si. V dalším průběhu třetiny už Kačeři vystříleli svůj prach a ke slovu se dostal náš snajper Laco. Nejprve usměrnil puk do osamocené branky po ukázkově sehrané přesilové hře. Přihrával mu Brumi. Podobně to hráli snad jen v CSKA. Druhý gól vstřelil opět Laco nekompromisní střelou po zemi mezi betony jinak skvěle lapajícího brankáře Jirky Zaorala. Lacu našel výtečnou přihrávkou Pavel. Tento tým má nesmírnou vnitřní sílu. Klobouk dolů.

V druhé části hry jsme měli velký počet vyloučených hráčů a tak často hráli v oslabení. Dokonce i 3 na 5. V jednom oslabení nám Kačeři vstřelili gól, kdy se puk odrazil od břevna do zad našeho Změldy Vokouna a pak doputoval za brankovou čáru. Smůla.

Ve třetí třetině se udatní Buldoci vydali ze všech sil a bojovali o čest. Třeba přesilovku hrála první pětka celé dvě minuty před brankou soupeře. A nešlo to. Kluci dřeli, šance byli, ale nespadlo tam nic. I Korhi, který se na nás přišel podívat, jen kroutil hlavou. Jaša bruslil jak v transu a schytal nespočet ran od beků. Čolek bojoval jak o život a dokonce ani ošklivě rozseknutá tvář a prýštící krev jej neodradila. Chtěl hrát a taky to dohrál. Jsi GEROJ! Bouda dostal pukem pod koleno, kde ho jeho fotbalové chrániče nekryjí. S bolestivou grimasou usedl na deset vteřin na střídačku a zase šel na led hrát. NEUVĚŘITELÉ!

Těsně před koncem po závaru před kačeří brankou, jsem vstřelil vyrovnávací gól a pokusili se o nemožné. Pět sekund před závěrečnou sirénou měl Albi na holi vítěznou branku, leč brankář hostí byl proti. Famózní závěr.

Kačeři postupují zaslouženě a je třeba jim sportovně pogratulovat. Tak hodně štěstí chlapci. Myslím, že letošní finále bude důstojné.

A my se kluci těšme na zápas roku o třetí místo proti odpočatému Hynkovu.

Ivo Háger

4 Komentáře v článku "OHL: Buldoci bojovali až do konce"

  1. Díky za gratulaci Ivo 🙂 my vám přejeme ať vyhrajete Váš poslední zápas,ale kdy ho hrajete? :O ptz vam ten zapas zmizl ze šternberského rozpisu ledu

  2. Náš kádr jsme sestavovali z hráčů, kteří mají povahu „vítězů“. A výkonost bude gradovat příští sezónu. Zatím si zvykáme na místní soutěž a evropské rozměry kluziště. Ještě o nás uslyšíte, o tom jsem přesvědčen. V loni jsme byli po dlouhodobé části čtvrtí, letos třetí se stejným bodovým ziskem jako vy druzí Kačeři. A náš pláj of souboj byl sympatický a vyrovnaný. Mohu jen pro tebe odtajnit informaci, že jednáme na příští sezónu o přestupu s Forsbergem a je to na dobré cestě. S Hynkovem se utkáme, ale termín zná zatím jen prezident ligy.

  3. Hele, co je pravdy na tom, že Vlastimil Harapes s Robertem Zárubou, hodnotí design dresů naší ligy a jsme NEJLEPŠÍ (Buldoci)? Už Jirka Látal vždycky říkal, že důležité je dobře vypadat…

  4. Na stránkách mocných Kačerů jsem se dočetl, že druhé finále vyznělo lépe pro Tršické hochy a sice divokou přestřelkou 8:7!!! Kde jste byli všichni novináři, fotografové a kameramani? Taková reportáž – vždyť to musela být oslava hokeje! Všem aktérům letošního finále jinak gratulujeme a vítězům z Tršic pohár přejeme. Přijďte v sobotu do Olmika, hrajeme od 20:30ti s Hynkovem o bronz. O dramatické momenty a náboj nebude jistě nouze.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..