OHL: Tršice zvýšily náskok na dva body

Předposledním kolem základní části pokračovala o víkendu olomoucká Okresní hokejová liga.

Kačeři Uničov – Buldoci Olomouc 1:1 (0:0, 1:0, 0:1)

Branky: Rotrekl – Žovinec Michal. Rozhodčí: Kika, Dopitová, Loun. Vyloučení: 7:8 (Fromël, Axman (oba Uničov 10 minut nesportovní chování).

Buldočí okénko:

Ve šternberské „Trunda aréně“ jsme nastoupili v sobotu my Buldoci proti silným Kačerům. Organizátor akce nám před zápasem udělal bruslení veřejnosti, a tak byl led brzy hrbolatý a plný sněhu.

Nám chyběl tvůrce hry druhé útočné řady Žova, který má poslední dobou výtečnou formu. Zařadili jsme Kopiho do útoku a hráli tak na dvě obrany a tři útočné lajny.

Utkání jsme začali opatrně, aby se neopakoval debakl z posledního vzájemného souboje. Ale šancí bylo poměrně na obou stranách dost. Kačeři se brzy osmělili, vymanili z našeho počátečního tlaku a často hrozili. Dokonce nám dvakrát nastřelili tyč.

V první třetině branka nepadla. Zato hned v úvodu druhého dějství se po závaru před Změldou radovali Kačeři, když dorazili do branky střelu jednoho z obránců. Kačeři hráli dobře a my se snažili o vyrovnání. Příležitostí zvýšit vedení Kačeři pohrdli, ačkoliv měli čtyři minuty dlouhou přesilovku (Brumi 2+2 za hákování a sekání). Půl minuty před druhou sirénou si najel mezi kruhy Staňa a prudkou střelou se snažil prostřelit brankáře Kačerů. Žel nepovedlo se, škoda. Pomohlo by to.

V poslední třetině jsme stále čekali na vyrovnání. Dočkali jsme se při přesilovce 5:3, kdy vyrovnal Michal Žova. Bouda geniálně zatáhl kotouč do útočné třetiny a přihrávkou na Brumiho jsme se dostali ke střele a následné dorážce.

Kačeři se poměrně často vztekali a odměnou jím za to byly dva desetiminutové tresty od hlavního sudího Adama Kiky. Na čarách mu pomáhala slečna Verča Dopitová a Radek.

Kačeři si vzali pět minut před koncem oddechový čas a my si v klidu řekli taktiku na poslední minuty zápasu.

V úplném závěru zápasu se nám naskytla dobrá příležitost k strhnutí vítězství na naši stranu. Po ose Čolek+Kopi+Pavel, se posledně jmenovaný dostal do obrovské šance a mohl rozhodnout. Pavlova střela si cestu do sítě nenašla a my tak dnes remizovali. S výsledkem jsme moc spokojeni.

Vyloučených bylo na naší straně sedm, u Kačerů dokonce osm. To je strašně moc.

První hvězdou zápasu byl dnes Změlda a druhou obránce Brumi. Všichni hráli výtečně a už se těšíme v úterý na dohrávku s Milem.

Hynkov překvapivě prohrál

Autodemont Hynkov – Mitril Olomouc      5:8 (0:5, 3:1, 2:2)

Branky: Polášek st., Polášek ml., Kraus, Liptaj, Komínek – Pěcha 2, Smětal 2, Galásek, Brumar, Urban, Bečica.

Rozhodčí: Novotný J., Novotná. Vyloučení: 5:8 (Nerušil (Hynkov) 10 min. nesportovní chování)

Milo Olomouc – Everest Tršice 1:12 (0:2, 0:3, 1:7)

Branky: Seupersadsingh – Horák 2, Vodička 2, Klimčák, Fiala, Skopal, Izák, Frank, Preč, Zelený, Frieb.             Rozhodčí: Loun, Dopitová, Kika. Vyloučení: 4:3.