Ohlédnutí – nadstavba o Extraligu proti extraligovým týmům

Letošní baseballová sezona byla opravdu hektická. Základní část se odehrála jen v pár týdnech, protože se bude hrát ME a kvalifikace na OH. Protože v základní části Skokani získali jen čtyři výhry, do play-off se neprobojovali a čekala na ně baráž.

Prvním soupeřem v nadstavbě byla Olympia Blansko. Úvodní zápas se odehrál v Blansku a hned od úvodu se do vedení dostal domácí tým. Olomoucký celek se snažil dotáhnout na soupeře, ale blanenská obrana ve spolupráci s nadhazovači toho olomouckým hráčům příliš nedovolovala. V utkání bylo pět chyb a bylo celé hodně nervózní, neboť šlo o vstup do baráže. Skokani prohráli 2:7 a odpálili čtyři dobré odpaly.

V dalším duelu si Skokani připravili pro fanoušky Army Day a soupeřem byli opět hráči Blanska. Vojenská technika i hudba oživily baseballové utkání. Olomouckým startujícím nadhazovačem byl Mason Felt. Scénář utkání byl totožný jako v předchozím zápase a Skokani museli dohánět bodové manko. Blansko hrálo velké utkání a dařilo se jim vše na co sáhli. Michael Gonzalez odpálil HR a postaral se o jediný bod v utkání. Tento speciální zápas Skokani prohráli v poměru 1:13. Dvě prohry v úvodu baráže nebyla dobrá vizitka, ale ještě to nic neznamenalo.

Dalším soupeřem olomouckých baseballistů byli hráči Třebíče a úvodní utkání se odehrálo na Lazcích. Nuclears nasadili na kopec svoji jedničku – nadhazovače, který dělal Skokanům ve všech utkáním problémy (Jose Flores). Olomouckým nadhazovačem byl Justin Woods. Třebíč se prosadila až ve čtvrté směně, kdy čtyřikrát skórovala. Skokani bodovali až v závěru a ani mohutná ofenziva k vítězství nestačila. Olomouc prohrála v poměru 5:8.

Odveta se odehrála na Vysočině a domácí nadhazovač Holmes takřka vymazal olomoucké pálkaře. Mason Felt neházel špatně, ale na výhru to opět nestačilo. Utkání se zdramatizovalo v poslední směně, kdy rozhodčí chybně vyhodnotil dva míče. Nuclears Třebíč nakonec porazil olomoucké Skokany 4:3.

Posledním extraligovým soupeřem v baráži byla Technika Brno. Tento tým neměl stejně jako olomoucký celek na svém kontě žádnou výhru. Důležitá série se odehrála v Olomouci a domácí Skokani museli bezpodmínečně celou sérii zvládnout, pokud by si chtěli udržet nejvyšší ligu i pro další rok.

Technika poslala na kopec veterána Stříteckého a olomoucký tým nasadil na kopec Masona Felta. Utkání bylo zpočátku opatrné a body přišly až v polovině utkání. Olomoucký tým měl pár dobrých směn, na konci osmé směny vedl 5:2 a nic nenaznačovalo, že se stav bude výrazně měnit. Na kopec nastoupil italský nadhazovač Fabrizio Minardi, který ten dostal mnoho bodů (i po velkém počtu individuálních chyb v obraně). Technika srovnala stav více než sporných výrokem rozhodčích. Tento moment negativně zapůsobil na hanácké hráče a nedokázali v utkání vyhrát. Technika zvítězila 6:5 po dvanácti směnách.

Průběhem předchozího zápasu byla poznamenána odveta, kdy dlouhé utkání a spousta vypotřebovaných nadhazovačů si vybrala svoji daň. Technika rozstřílela hanácké baseballisty a zaslouženě zvítězila 17:4. Brněnský tým tak udělal velký krok k záchraně nejvyšší ligy.

Šest proher v šesti utkáních byla nedobrá vizitka Skokanů po první části baráže. Tyto zápasy byly poznamenány personálními změnami, a to hlavně v kolonce odchodů z A-týmu (Voják, Adamus…).

Ve zbytku baráže čekal na olomoucké hráče nelehký úkol, protože pokud by chtěli udržet Extraligu i pro další sezonu, ve zbývajících zápasech by nesměli ani jednou chybovat.

Text: Martin Poledna.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Ohlédnutí – nadstavba o Extraligu proti extraligovým týmům"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..