Olomoucké dorostenky úspěšně reprezentovaly na Slovensku

Mladé olomoucké házenkářky navázaly na zisk mistrovského titulu, který obhájily bez ztráty bodu v závěru dubna a minulý víkend získaly další cennou trofej – na horké slovenské půdě v Mekce slovenské ženské házené v Šaľe, obhájily ČESKO-SLOVENSKÝ pohár v kategorii starších dorostenek a navázaly tak na zisk stejné trofeje před rokem v domácí hale v Olomouci. Třídenní klání mladých házenkářek svedlo na jih Slovenska proti sobě jak v kategorii starších, tak i mladších dorostenek mistry a vicemistry svých zemí, kteří se utkali v systému každý s každým o cennou trofej.

V kategorii starších dorostenek nakonec vyhrály všechna svá utkání mladé Hanačky, svěřenkyně trenéra Lubomíra Krejčíře. V pátečním utkání porazily druhý slovenský celek UDHK Nitra v utkání bohatém na branky 40:37. V sobotu nastoupily proti českému vicemistru SVŠ Plzeň, nad kterým vyhrály vysoko 40:23. V nedělním vyvrcholení celého turnaje pak v dramatickém utkání velmi vysoké úrovně, které splňovalo všechny atributy moderní ženské házené, vyhrály nad mistrem Slovenska Iuventou Michalovce 31:28.

Konečné pořadí:
1.DHK ZORA Olomouc 6 bodů
2.Iuventa Michalovce 4 body
3.UDHK Nitra 2 body
4. SVŠ Plzeň 0 bodů

O zisk poháru pro vítěze se zasloužily brankařky: Anna Nováková a Dagmar Beranová a hráčky: Lucie Zimová 11/2, Lucie Sklenářová 9, Jarmila Trumpešová 16, Hana Kratochvílová 11/4, Michaela Palátová 2, Barbora Opletalová, Adriana Míšová 15, Markéta Hurychová 9, Markéta Brandýsová 2, Tereza Fryčáková 16, Jana Doležalová 1, Vendula Fryčáková 19. Realizační tým: Mgr. Lubomír Krejčíř – trenér, Marek Kolář – asistent, Robin Palán – masér a vedoucí družstva Ing. Václav Dobeš.

Mladší dorostenky olomoucké Zory také obhajovaly vítězství v Poháru, který získaly v minulém roce v Hodoníně. Soutěž mladších dorostenek byla daleko vyrovnanější, než starší, o konečném pořadí se rozhodovalo až v posledním utkání dvou mistrů svých zemí. V případě, že by dosud neporažená Bytča – slovenský mistr, vyhrál v posledním kole nad Plzní, stala by se vítězem a naše družstvo by skončilo na druhém místě i přes porážku s domácí Šaĺou. V opačném případě při výhře Plzně by se ona stala vítězem Poháru, ale naše děvčata by se propadla až na čtvrté místo, a to se nakonec bohužel také stalo. Jinak naše děvčata sehrála trochu smolný turnaj, Na příklad v prvním utkání proti slovenskému mistru už vedla v průběhu utkání až pěti brankovým rozdílem, ještě 9 minut před koncem byl stav nerozhodný 23:23, nakonec ale prohrály rozdílem čtyř branek. Zanechala ale na Slovensku velmi dobrý dojem, jejich utkání proti českému mistru Plzni byl jednou z ozdob turnaje mladší kategorie a také v něm zaslouženě vyhrála.

Naše družstvo dosáhlo v turnaji těchto výsledků: proti MHK Bytča prohrála 23:27, porazila SVŠ Plzeň 31:29 a prohrála také s domácí Šaľou 22:23, Družstvo v Bytči hrálo v této sestavě: Michaela Ošlejšková a Sylva Pašková brankařky, hráčky v poli Michaela Chlandová 6, Markéta Klevetová, Chiara Concolino, Magda Kašpárková 16, Barbora Vaňková 4, Natálie Večeřová 5, Gabriela Grygarová 26/8, Karolína Žáčková 15/2, Kateřina Králová, Monika Oravcová 1, Monika Bajerová 3, Karolína Hradilová, Kristýna Vítková, Barbora Lindnerová. Realizační team: trenérka Mgr. Jana Fischerová, asistentka Gabriela Kubáčková, masér Robin Palán a vedoucí družstva Mgr. Sylva Zimová.

Konečné pořadí:
1.SVŠ Plzeň 4 body
2.MHK Bytča 4 body
3.Slovan Duslo Šaľa 2 body
4. DHK ZORA Olomouc 2 body

Autor: Václav Dobeš

Okomentuj jako první článek "Olomoucké dorostenky úspěšně reprezentovaly na Slovensku"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..