Olomoucké fotbalistky obhajují na domácím turnaji bronz

Olomouc hostí v sobotu druhý ročník ženského mezinárodního fotbalového halové turnaje. Kromě špičkových českých družstev se představí také celky ze Slovenska. Domácí 1. FC Olomouc obhajuje třetí místo. V silné konkurenci to budou mít olomoucké fotbalistky těžké, jejich umístění po polovině druhé ligy však napovídá, že by opět mohly dosáhnout na medaili. Hanačky odehrály vynikající podzim, když vedou se čtyřbodovým náskokem tabulku. „Startující týmy jsou zárukou zajímavé podívané, ale my chceme uspět,“ řekl trenér 1. FC Olomouc Miloslav Novotný.

Kdo na sobotní turnaj přijede? 
Dorazí české a slovenské prvoligové týmy: Zbrojovka Brno, Hradec Králové, Union Nové Zámky a Lady Team Bratislava. Dalšími účastníky turnaje budou obhájkyně loňského prvenství, juniorky Sparty Praha, včetně několika reprezentantek, juniorky Slávie Praha, juniorky 1. FC Slovácko, Mnichovo Hradiště a pořádající 1. FC Olomouc. My postavíme dva týmy. Účast bohužel na poslední chvíli odřekl tým z Polska.

Na co se mohou diváci těšit?
Startující týmy jsou zárukou zajímavé podívané. V průběhu turnaje se také představí naše dívčí mládežnické družstvo starší přípravky v utkání proti chlapcům z SK Chválkovice. Na turnaj dorazí i řada osobností a hostů. Celý turnaj se odehraje v nové moderní „Čajkaréně“.

Máte za sebou povedený podzim. V jeho druhé části jste však již nebyli tak suverénní jako v úvodu soutěže. 
V první polovině podzimní části jsme měli výbornou formu, soupeře jsme přehrávali a dařilo se i střelecky. Pak přišla zranění a dostali jsme se malinko do útlumu, ale i tak jsme to zvládli bez jediné porážky. Je to i díky náročné přípravě a také se podařilo přivést kvalitní hráčky s prvoligovými zkušenostmi. Právě v tom vidím důsledek našeho vedení II. ligy. Náskok čtyř bodů je velmi slibný, ale jarní část bude ještě náročná.

Jaké jsou ambice 1. FC Olomouc pro rok 2013?
Chceme si udržet postavení lídra II.ligy, ale jsme si vědomi, že to nebude jednoduché. Soustředíme se na kvalitní zimní přípravu a pracujeme na dalším doplnění kádru. Posunout se výkonnostně zase o stupínek výše a především se bavit fotbalem.

Okomentuj jako první článek "Olomoucké fotbalistky obhajují na domácím turnaji bronz"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..