Volejbalistky oplatily Olympu porážku, v semifinále je srovnáno

Velkou křivdu cítily volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc po úvodním semifinálovém duelu extraligového play-off, v němž musely v Praze na Olympu čelit nejen soupeři, ale také nepřízni rozhodčích a nakonec prohrály 0:3. Zdravé naštvání si vysokoškolačky přenesly do druhého pražského zápasu, v němž soupeře porazily rovněž bez ztráty setu. Ve středu se tak semifinálová série přesune do Olomouce za nerozhodného stavu 1:1.

Zatímco úvodní semifinále končily Hanačky v beznaději nad vývojem událostí, z nichž některé nemohly svým výkonem ani ovlivnit, o pouhý den později na svého soupeře vlétly a v malé hale Olympu se děly věci. Univerzita vedla v úvodním setu 6:2 a 13:6 a nakonec povolila domácímu celku uhrát jen třináct bodů. Podobně vypadalo i druhé dějství, v němž sice Pražanky získaly o šest výměn více, ani tentokrát jim ale rozjeté hostující hráčky neumožnily byť jen na chvíli pomýšlet na úspěch.

Stejně vyhlížela dlouho také třetí sada. Za stavu 14:22 to vypadalo na velmi rychlý konec druhého semifinále, pak sice Olymp snížil na 20:22, ale další dvě výměny patřily Olomouci stejně jako nakonec i celé utkání.

„Dnes jsem byl velmi spokojen. Holky byly koncentrované, velmi dobře jsme servírovali a dařil se nám útok středem sítě, kde výborně zahrála Eva Rutarová, ale za kolektivní výkon chválím celý tým. Dobře jsme hráli v poli a na přihrávce, dva a půl setu jsme to měli pod kontrolou, jen v závěru třetího setu jsme si to trochu zkomplikovali. Olymp byl čitelnější než včera a utkání bylo velice dobře řízeno,“ chválil své svěřenkyně a tentokrát také rozhodčí olomoucký kormidelník Jiří Teplý, podle nějž je další vývoj série stále otevřený. „Pořád je to padesát na padesát. My se teď musíme soustředit na nejbližší středeční zápas a uděláme vše pro to, abychom to doma zvládli,“ slibuje Teplý.

„Soupeř nás jednoznačně přehrál ve všech herních činnostech s výjimkou bloku. Horší jsme byli na servisu, na příjmu, v útoku a v obraně v poli. Jednou z příčin mohl být i výsledek posledního včerejšího setu 25:9. Do utkání jsme se nemohli dostat, byli jsme pod tlakem a vytvářeli jsme chyby. Série bude těžká, do odvety jdeme s tím, že musíme riskovat, a věřím, že v Olomouci dokážeme jednou zvítězit,“ doufá kouč Olympu Stanislav Mitáč.

Třetí semifinálový zápas se uskuteční ve středu 2. dubna v univerzitní sportovní hale, kde se začne hrát od pěti odpoledne. Už nyní je jisté, že olomoucké publikum uvidí také čtvrtý duel, a to o den později ve stejném čase. K postupu do finále musí jeden ze soupeřů dosáhnout tří vítězství.

PVK Olymp Praha – SK UP Olomouc 0:3 (-13, -19, -21)
Rozhodčí:
Fink, Rychlík. Čas: 150 minut. Diváků: 72
Sestava Olympu: Mudrová, Halbichová, Hodanová, Sládková, Kvapilová, Mlejnková. Libero: Dostálová. Střídaly: Trnková, Kopecká, Škrampalová
Sestava Olomouce: Napolitano Šenková, Tomášeková, Tinklová, Košická, Rutarová, P. Kojdová. Libero: Dreksová. Střídala: H. Kojdová

Okomentuj jako první článek "Volejbalistky oplatily Olympu porážku, v semifinále je srovnáno"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..