Olomoucké volejbalistky porazily SG Brno

Kvůli pohárovému klání s rakouským Lincem si volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc předehrály zápas 4. extraligového kola už dnes. Na palubovce nejslabšího celku uplynulého ročníku nejvyšší domácí soutěže SG Brno sice Hanačky nepodaly nijak oslnivý výkon, přesto si domů odvezly tři body za přesvědčivé vítězství 3:0 a částečně tak odčinily své zaváhání z duelu s Ostravou.

Začátek přitom nebyl ze strany Olomouce ideální: favorizovaní hosté prohrávali v úvodním setu po sérii vlastních chyb 2:8, pak ale stav otočili a sadu vyhráli 25:18. Od toho momentu se vysokoškolačky začaly zlepšovat a v závěru duelu už dostaly šanci i hráčky ze střídačky.

„Určitě to nebyl z naší strany nijak ideální výkon. Postupně jsme se ale po nervózním začátku uklidňovali a v posledním setu už to vcelku vypadalo i dobře. V každém případě budeme muset proti silnějším soupeřům ještě přidat,“ konstatoval trenér univerzity Jiří Teplý.

Už tento čtvrtek čeká olomoucké volejbalistky první z vrcholů rozbíhající se soutěžní sezony. Ve sportovní hale Univerzity Palackého přivítají vysokoškolačky v úvodním utkání prvního kola evropského poháru CEV Cup rakouský tým ASKÖ Linz-Stegg.

VK SG Brno – SK UP Olomouc 0:3 (-19, -18, -15)