Olomoucké volejbalistky zahájí play-off proti Ostravě ve šternberském azylu

Stejně jako v loňské sezoně načnou volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc svou pouť letošními vyřazovacími boji ve své náhradní hale ve Šternberku. Olomoucká univerzitní hala je totiž v oficiálním termínu prvního duelu čtvrtfinále extraligového play-off obsazena a soupeř vysokoškolaček Ostrava – stejně jako vloni Frýdek-Místek – nepřistoupil na náhradní časovou variantu. Hrát se proto bude ve šternberské hale Ecce Homo v sobotu od 17 hodin a olomoucký klub na utkání vypraví pro své fanoušky autobus zdarma. Sokol Šternberk se ve stejném čase pokusí v úvodním čtvrtfinále zaskočit v Praze favorizovaný domácí Olymp.

„Ostrava nám nevyšla vstříc s žádostí o změnu termínu prvního zápasu. Ač neradi, musíme to respektovat, i když jsme hlavně kvůli fanouškům dohody dosáhnout chtěli. I tak ale máme ve Šternberku takřka domácí prostředí a pevně věříme, že hala Ecce Homo nám bude vyhovovat o hodně víc než soupeři, tak jako se to ukázalo vloni třeba v boji o bronz proti Přerovu,“ připomněl tehdejší úspěšné šternberské utkání o třetí ligovou příčku předseda olomouckého oddílu volejbalistek Jiří Zemánek. Podle něj by se navíc ve Šternberku musel ze stejných důvodů uskutečnit také případný pátý, rozhodující duel čtvrtfinále. „Pevně věříme, že to ale nebude nutné,“ konstatoval Zemánek.

Olomoucký klub proto nabízí svým fanouškům odvoz na sobotní zápas do Šternberka zdarma. Autobus pro ně bude přistaven v 16 hodin u olomoucké univerzitní haly. Druhé čtvrtfinále už se uskuteční o den později opět od 17 hodin normálně v hanácké metropoli, ve středu se série hraná na tři vítězství přesune do Ostravy.

Také podle trenéra Olomoučanek Jiřího Teplého by se jeho tým měl se změnou haly na úvod série umět vypořádat, zároveň však varuje před podceněním čtvrtfinálového soupeře. „Už jsme to zažili vloni a jsme na tuto variantu zvyklí. Ve Šternberku občas hráváme přátelské i ostré zápasy, trénujeme tu, takže by to neměl být problém. Ostravu ale rozhodně podcenit nesmíme, na začátku základní části soutěže nás dokázala porazit a je to bojovný celek, který se nikdy nevzdává. Je to play-off a v něm musíme bojovat až do konce,“ ví zkušený kouč Univerzity Palackého.

Čtvrtfinále extraligy volejbalistek Olomouc – Ostrava
1. utkání: sobota 15. března (17:00, Šternberk)
2. utkání: neděle 16. března (17:00, Olomouc)
3. utkání: středa 19. března (17:00, Ostrava)
případné 4. utkání: čtvrtek 20. března (18:00, Ostrava)
případné 5. utkání: sobota 22. března (17:00, Šternberk)

Šternberský Sokol jde do extraligového play-off ze sedmého místa a proti po základní části druhému Olympu Praha, na jehož palubovce svou cestu vyřazovací částí soutěže o víkendu začne, rozhodně není favoritem. Uvědomuje si to i lodivod Šternberanek Radomil Juřík: „Pro soupeře hovoří i výhoda dvou prvních utkání na jeho hřišti a rozhodně bude chtít postoupit rychle už po třech zápasech. My mu to ale hodláme především v domácím prostředí znemožnit a pořádně zkomplikovat. Bude to ale velmi těžké. S Olympem jsme sice odehráli v poháru jeden vyrovnaný pětisetový duel, jenže to byly jeho reprezentantky unavené po předchozím programu národního družstva. Teď už tomu tak nebude,“ míní Juřík, který v posledních zápasech nadstavbové části extraligy dával na hřišti šanci i mladým talentům ze svého kádru. „Uvidíme podle situace a vývoje série, jestli tomu bude tak i v play-off,“ podotkl Juřík.

Před domácím publikem se volejbalistky Sokola představí ve třetím čtvrtfinále s Olympem ve středu 19. března od 17 hodin. Případné čtvrté utkání by se hrálo znovu ve Šternberku o den později ve stejném čase.

Čtvrtfinále extraligy volejbalistek Olymp – Šternberk
1. utkání: sobota 15. března (17:00, Praha)
2. utkání: neděle 16. března (15:00, Praha)
3. utkání: středa 19. března (17:00, Šternberk)
případné 4. utkání: čtvrtek 20. března (17:00, Šternberk)
případné 5. utkání: sobota 22. března (17:00, Praha)

Okomentuj jako první článek "Olomoucké volejbalistky zahájí play-off proti Ostravě ve šternberském azylu"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..