Olomoucký malý fotbal vykopal v národním poháru účast na Evropě

Těsně pod stupni vítězů, ale s nominací na Evropu. Reprezentanti olomouckého malého fotbalu z týmu RK Kafki Přerov nedosáhli v celostátním poháru v Kolíně na medaile, ale po skvělém výkonu se v konkurenci 26 nejlepších tuzemských týmů probojovali na EMF Eurocup do italského Riccione.

V sobotu 11. června se v Kolíně uskutečnilo celostátní finále poháru v malém fotbalu, kde olomoucký region reprezentovaly týmy RK Kafki Přerov a Sokol Pohořany, který nahradil vítěze olomouckého poháru FC Skunk. Obě mužstva obstála se ctí, zejména Kafki se předvedly ve výborném světle, skončily těsně před branami finále a vybojovaly účast v evropském poháru.

Kafki krok od finále. Hvězdnému Brnu podlehly až na penalty

Kafki se dokonale adaptovaly na systém 5+1 (oproti 4+1, který se hraje v olomoucké lize) a turnajem prošly až do semifinále. V něm vyválčily s favorizovanými BKMK Topshoes.cz Brno bezbrankovou remízu a zápas dospěl až k penaltovému rozstřelu. Od postupu do finále dělil Kafki jediný kop. V rozhodující chvíli bohužel selhal jinak skvěle hrající Pagáč a do finále se tak protlačil hvězdami nabitý tým Brňanů. V následující taktické bitvě o třetí místo proti obhájci titulu Spojům Praha pak přišly Kafki o bronz až v posledních sekundách zápasu. I bez medaile však zanechaly na turnaji výborný dojem, a hlavně získaly cennou nominaci na EMF Eurocup , který se hraje na začátku září v italském Riccione. Do sítí soupeřů nejčastěji pálili Ondřej Buček a Tomáš Režný, kteří si shodně připsali po pěti zásazích.

„Byli jsme opravdu krůček od vrcholu, ale zklamaní rozhodně nejsme. Itálie byla tajným snem, kterému jsme podřídili všechno, a proto je pro nás 4. místo vlastně vítězstvím. Musím pochválit všechny kluky, protože tak vysoko jsme vyšlapali hlavně díky dodržování taktických pokynů a týmovému výkonu, od kterého jsme po celý turnaj neupustili. Teď už se nemůžeme dočkat, až to v Itálii vypukne!“ zhodnotil povedené představení kapitán Rudolf Pola.

Olomoucký malý fotbal v dobrém světle

Také Sokol Pohořany nepřijel prodat svou kůži lacino. Hráči bojovali, ale v nabité skupině bylo extrémně těžké se prosadit. Se svou úlohou se poprali se ctí, rozhodla však větší zkušenost soupeřů, a tak Pohořany zůstaly před branami osmifinále. „Na turnaj jsme přijeli hlavně sbírat zkušenosti, což se určitě povedlo. Myslím, že výsledky úplně neodpovídají předváděné hře a měli jsme na víc. Ale zahrát si třeba proti mistrům světa z Gamblers Most byl pro nás všechny parádní zážitek. Příští rok uděláme vše pro to, abychom se poháru zase zúčastnili a nabité zkušenosti přetavili v lepší výsledky,“ řekl Jakub Hegr, dlouholetá opora Pohořan. Kvalitu olomouckého malého fotbalu potvrdilo také kvarteto rozhodčích Tomiga, Dolanský, Perutka a Vláčil, které Hanáci na celostátní finále vyslali. 

„Jsem především rád, že náš oblastní svaz měl na ČNP své dva zástupce. I když se na konfrontaci s mužstvy z celé republiky podívali poprvé, tak nejen, že se neztratili, ale tým RK Kafki navíc postupem do semifinále spoustu svých soupeřů překvapil. Pevně věřím, že v září kluci dokážou překvapit i soupeře z ostatních evropských zemí!“ konstatoval spokojený předseda olomouckého malého fotbalu Zdeněk Táborský.

Celkové statistiky:

Sokol Pohořany

sestava:

Zeman Tomáš – Aulich Andreas, Hegr Jakub, Jašek Patrik, Liška Martin, Palaščák Radek, Pešák Marek, Šuba Jan, Vaida Dominik, Zeman Marek, Zjavka František („C“)

zápasy:

Sokol Pohořany – Gamblers Most 1:4 (Aulich)

Sokol Pohořany – ABUS Gastro Jihlava 2:5 (Liška, Zjavka)

Sokol Pohořany – 1.FC Bari Kopřivnice 1:6 (Liška)

RK Kafki Přerov

sestava:

Pavlík Jiří – Bernard Martin, Buček Ondřej, Černošek Robert, Gřešák Martin, Kaďorek Lukáš, Pagáč Lukáš, Pola Rudolf („C“), Režný Tomáš, Struška Martin, Šolín Jakub

zápasy (základní skupina):

RK Kafki Přerov – Proradost 1999 Příbram 3:1 (Pagáč, Buček, Režný)

RK Kafki Přerov – Ležák Česká Skalice 8:1 (Režný 3, Buček, Černošek, Pola, Šolín, Kaďorek)

RK Kafki Přerov – Jablíčka Chomutov 5:0 (Pola, Pagáč, Černošek, Šolín, Buček)

RK Kafki Přerov – Ostravský Zábřeh 1:1 (Buček)

osmifinále:

RK Kafki Přerov – FC Vyhaslé hvězdy Praha 2:1 (Kaďorek, Buček)

čtvrtfinále:

RK Kafki Přerov – FK Vratimov 1:1 pen. 3:2 (Šolín, rozh. pen. Kaďorek)

semifinále:

RK Kafki Přerov – BKMK Topshoes.cz Brno 0:0 pen. 5:6

utkání o 3. místo:

RK Kafki Přerov – TJ Spoje Praha 1:2 (Režný)

Konečné 4. místo v ČNP 2020 a postup na EMF EUROCUP v Riccione (Itálie)

Umístění prvních 4 týmů ČNP 2020:
1. BKMK Topshoes.cz Brno
2. Jablíčka Chomutov
3. TJ Spoje Praha
4. RK Kafki Přerov

Okomentuj jako první článek "Olomoucký malý fotbal vykopal v národním poháru účast na Evropě"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..