Olomoucký tým třikrát nestačil na Draky Brno

O posledním dubnovém víkendu Skokani odehráli tři těžká utkání s Draky Brno. Ačkoliv byl tým z Komárova favoritem, tak hanácký celek byl dvakrát blízko vítězství. Ale soupeř byl velmi kvalitní a má ve svých řadách mnoho reprezentantů. Play-off se tak Skokanům sice o něco vzdálilo, ale nic není nemožné.

V pátek se na dračím hřišti odehrál zápas, který byl věnován válečným veteránům. Za domácí tým nastoupil na kopec reprezentační nadhazovač Radim Chroust. Na olomouckém kopci se představil Justin Woods. Od úvodní směny bylo jisté, že Draci mají dobrou pálkařskou formu a bude jim těžké vzdorovat. Odpaly létaly daleko do zadního pole a náskok brněnského týmu se rapidně zvyšoval. Ani střídání na kopci nepomohlo. Italský nadhazovač Fabrizio Minardi doházel zápas. Draci odpálili 17 H, a proto jasně zvítězili v poměru 15:0. Šest olomouckých pálkařů se podělilo o hit, ale bohužel to na bod nestačilo.

Sobotní utkání se odehrálo na olomouckém hřišti a mělo úplně jiný průběh. Na domácím kopci se představil Američan Mason Felt. Za hostující Draky začal na kopci Michal Sobotka, který odházel 3 směny. Úvodní směna byla velmi divoká a padlo v ní 6 bodů (každý tým po 3 bodech). Poté se bodový přísun ustálil a nadhazovači plnili své role. Sobotku vystřídal na kopci Viktor Večerka a poté jej vystřídal zkušený nadhazovač Petr Minařík. V šesté směně se rozhodlo utkání, kdy domácí střídali nadhazovače po dvou metách zdarma. Na kopec se dostal Petr Mik, který měl nelichotivou pozici. Hostující tým 3´třikrát skóroval a udělal tak velký krok k výhře v tomto utkání. V poslední směně se ještě Skokani nadechli k obratu, ale chyby na metách je stály naději na vítězství. Draci zvítězili v poměru 7:4. Jindřich Adamus a Justin Woods odpálili shodně 2 H v utkání. Justin si připsal 2 dvoumetové odpaly.

Třetí utkání se odehrálo opět v Olomouci. Startujícím domácím nadhazovačem byl Viliam Sitár. Za hosty nastoupil na kopec John Hussey, který odházel velmi dobré utkání. V první směně se blýskla pravá strana obrany. Marek Sova chytil míč na první metě bez strachu ze zranění a právem si vysloužil potlesk tribun. Jindra Adamus napodobil Marka a v pravém poli chytil míč ve skluzu. Pálka se Skokanům příliš nepodařila a Hussey házel velké utkání. Hosté ve druhé směně skórovali pouze jednou, a to po dvou chybách v obraně. Jakub Voják skóroval po passed ballu a srovnal stav na 1:1. Utkání rychle plynulo a Draci si drželi nejtěsnější vedení. Brněnský tým pálil do zadního pole, ale olomoucké pole hrálo dobré utkání. Sitár byl vystřídán a na kopec se dostal Michael Gonzalez. Domácí kouč sáhl i k jiným změnám a střídali se i polaři. Draci v sedmé směně třikrát skórovali a šli si za svým cílem. Olomoucký tým se nadechl v dohrávce poslední směny, kde měl mnoho šancí skórovat, ale bohužel zaúřadovala dračí obrana. Skokani prohrálii toto utkání, tentokrát v poměru 2:5. Jindra Adamus dvakrát krásně chytil míč ve skoku. Koichi Park a Jakub Borůvka odpálili shodně 2 H a táhli domácí útok.

Text: Martin Poledna.

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "Olomoucký tým třikrát nestačil na Draky Brno"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..